Siedmy finálový zápas pre Slovan

Počas víkendu sa na Slovensku stali majstrami hokejisti Košíc, ktorým sa podarilo obhájiť titul. My si poďme pripomenúť ako vyzeralo finále Slovana s Košicami v sezóne 2011/2012.

Oceliari sa stali víťazom ligy po základnej časti, Slovan skončil v sezóne tretí. Košice získali výhodu v podobe posledné domáceho zápasu vo finálovej sérii. Samotná sezóna sa pre Slovan nevyvíjala podľa predstáv. Na lavičke počas ročníka vystriedal Štefana Mikeša – Ján Neliba. Ten sa preslávil na lavičke Petry Vsetín, s ktorou získal niekoľko titulov. Káder Slovana v sezóne tvorili títo hráči : Konrád, Karhonen, L. Kozák, Švarný, Dobroň, P. Frühauf, Štajnoch, Jerofejevs, Luža, Šatan, Lipiansky, L. Hudáček  M. Bartánus, Bulík, M. Hudec, D. Buc, Kukumberg, A. Kudrna, M. Bakoš, M. Sloboda, Harvey , D. Skokan.

Aká bola cesta do finále oboch finalistov?

HC Košice  si v prvom kole play-off poradili s Banskou Bystricou 4-1 na zápasy. V druhom kole nedali šancu Zvolenu, ktorý neuhral proti Košiciam ani zápas.

HC Slovan mal v prvom kole za súpera hokejistov Žiliny, po výhre 4-1 na zápasy postúpil do semifinále. V ňom si v najkratšom možnom čase poradil s Duklou Trenčín.

Finále obstarali tradiční rivali. Slovan vedel, že sezóna 2011/2012 je jeho poslednou v Slovenskej extralige, túžil sa rozlúčiť so ziskom majstrovského titulu. Podľa očakávania, diváci sledovali vyrovnanú sériu, plnú emócii a pekných hokejových akcii.

Priebeh finálovej série:

HC Košice – HC Slovan 2:5

HC Košice – HC Slovan 4:2

HC Slovan – HC Košice 1:3

HC Slovan – HC Košice 2:1

HC Košice – HC Slovan 2:1 pp

HC Slovan – HC Košice 6:3

HC Košice – HC Slovan 1:2 pp

Hrdinom siedmeho finálového zápasu bol Libor Hudáček, autor oboch gólov Slovana.

Cestu belasých za titulom si môžete pozrieť tu

Slovan sa tak rozlúčil na tri roky s extraligou tým najlepším možným spôsobom. Pôsobenie hokejistov Slovana v novej sezóne je stále nejasné. Uzávierka na podanie prihlášky do EBEL je 15.4., do Slovenskej Tipsport extraligy  do 15.5. Vedenie klubu si nechalo čas, a definitívne oznámi názov súťaže na konci apríla. V hre je stále KHL, preto veríme, že belasí začnú svoju štvrtú sezónu v Rusku.

Foto zdroj : hcslovan.sk

 

Pridaj komentár