ŠK Slovan otvoril svoju mládežnícku akadémiu (FOTO)

ŠK Slovan Bratislava oficiálne otvoril svoju futbalovú akadémiu, ktorá by mala prispieť k výchove elitných mládežníkov v profesionálnych podmienkach. Zrekonštruované priestory akadémie ŠK Slovan Bratislava v ružinovskom Prievoze poskytujú mladým hráčov špičkové vybavenie a možnosti, ako iba máloktorá mládežnícka akadémia v našich podmienkach.

Projekt futbalovej akadémie je v súčasnosti jednou z najdôležitejších investícií ŠK Slovan Bratislava. A to nielen z hľadiska objemu financií, ale aj postavenia akadémie v štruktúre a dlhodobých plánoch najúspešnejšieho slovenského klubu. Areál v Prievoze už mesiace kontinuálne prechádza rekonštrukciou rozdelenou do niekoľkých fáz a rozvrhnutou na obdobie do troch rokov.

Prvou fázou bola komplexná rekonštrukcia zázemia, teda priestorov a vybavenia dvoch budov. Vynovené boli šatne pre mužstvá a rozhodcov, priestory pre trénerov, regenerácia, sociálne zariadenia i vonkajšia fasáda budov. Vytvorená bola študovňa s modernými počítačmi, miestnosť na odpočinok i teoretickú prípravu. V ubytovacej časti sa aktuálne dvanásť nanovo zariadených izieb pre dvadsaťštyri mladých futbalistov.

„Chceme vychovávať špičkových hráčov a na to je potrebné zabezpečenie na úrovni vyspelých európskych futbalových krajín. My si to uvedomujeme,“ vraví riaditeľ akadémie ŠK Slovan Jozef Valovič.

Valovic

Okrem futbalu ale Slovan kladie dôraz aj na vzdelanie. Práve preto Slovan rozbieha spoluprácu so školami, ktoré budú zdieľať tímové idey a budú v kvalitnej výučbe vychádzať  v ústrety potrebám mladých hráčov. Veľký dôraz bude kladený na jazykové znalosti, ktoré sú pre mladého človeka dnes základom.

„Ak chceme osloviť a prilákať najväčšie talenty z celého Slovenska, musíme byť schopní ponúknuť im kvalitné podmienky na rozvoj futbalových schopností, ale aj osobnostný rast a vzdelanie. O to sa snažíme v spolupráci s vybranými školami s rôznym zameraním. Veľký dôraz kladieme aj štúdium cudzích jazykov. Od začiatku nového roka budú pravidelné extra hodiny cudzích jazykov pod dohľadom kvalifikovaných pedagógov. V priebehu týždňa hráči absolvujú tri hodiny vyučovania cudzieho jazyka priamo v akadémii Slovana,“ dopĺňa informácie Jozef Valovič.

Ďalšie investície sú na programe aj v najbližšom čase. Už čoskoro by mala byť pre hráčov k dispozícii plne vybavená medicínska miestnosť s popredným vybavením, zlepšiť by sa mali ešte napríklad priestory na regeneráciu.

Významnou a mimoriadne náročnou etapou skvalitňovania podmienok na prípravu bude rozšírenie počtu ihrísk. Zo súčasných štyroch sa množstvo plôch s prírodným i umelým trávnikom zvýši až na sedem tak, aby kapacitne pokryli nielen potreby všetkých mládežníckych tímov, ale aj prvého mužstva Slovana v čase, keď už bude domáce zápasy hrať na novom štadióne na Tehelnom poli. Okrem práce na ihriskách sa v plánoch počíta aj s vybudovaním novej posilňovne, druhej jedálne i prestavbou práčovne.

„Vynaložili sme úsilie, aby sme zrekonštruovali akadémiu v Prievoze a celkovú úroveň posunuli na vyšší level. V priebehu blízkej budúcnosti chceme investovať ďalšie finančné prostriedky na dobudovanie ešte kvalitnejšej regenerácie, posilňovne a pripravenú máme komplexnú štúdiu ako navýšiť počet ihrísk v akadémii. Plánujeme výmenu starého umelého trávnika za najmodernejší umelý povrch,“ hovorí o rekonštrukcii a ďalších pripravovaných zmenách viceprezident klubu a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml.

„Po týchto úpravách by sme mali byť špičkovou akadémiou z hľadiska materiálno-technického zabezpečenia, počtom ihrísk aj celkovým vybavením,“ zakončuje Valovič.

FOTO: skslovan.com

Podrobné informácie o akadémii ŠK Slovan Bratislava spolu s fotografiami nájdete na novej webovej stránke www.skslovanakademia.com

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“231″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Akademia“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár