ŠK Slovan pred jarnou časťou Fortuna ligy 2015/2016

Napriek absencii súťažných zápasov boli uplynulé takmer tri mesiace pre ŠK Slovan Bratislava rušným obdobím. Historicky najúspešnejší slovenský klub pokračoval v postupnej realizácii krátkodobých i strategických plánov vytýčených v predchádzajúcom kalendárnom roku.

„Máme za sebou veľa práce v rôznych oblastiach. Samozrejme, najväčšiu pozornosť vždy púta A-tím. Naším zámerom bolo využiť končiaci sa prestupový termín na skvalitnenie kádra. Rozlúčili sme sa s niekoľkými futbalistami, s ktorými sme nerátali v dlhodobej stratégii nášho klubu, ale zároveň im ďakujeme za všetko, čo pre Slovan spravili. Na ich miesta prišli noví hráči, ktorí majú vyššiu kvalitu a ktorých sme vyberali tak, aby boli vhodní pre spôsob hry, akým sa chceme dlhodobo prezentovať. Podarilo sa nám angažovať už spomínané posily, ako je de Kamps, Pliatsikas, Scott, Adilehou, Kopičár a Hrubeš a v úplnom závere prestupového obdobia sme získali ďalšie dve posily, Claudeho Dielnu a Nermina Crnkiča. Verím, že už v priebehu jarnej časti aktuálnej sezóny potvrdia svoju kvalitu a budú pre nás platnými posilami. Na jar nás čaká istých štrnásť ligových zápasov v krátkom časovom slede. Do každého musíme ísť so správnou mentalitou, prístupom a cieľom vyhrať.Prioritou pre nás bude stabilná výkonnosť a pokračovanie pozitívneho trendu z jesene, keď sa zmeny v tréningovom procese a spôsobe práce postupne začali pozitívne prejavovať na výsledkoch i výkonoch mužstva,“ povedal viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

K dobrým výkonom môže hráčom na trávniku nepochybne pomôcť aj podpora z hľadiska. Tú bude mať Slovan určite výrazne väčšiu ako počas jesene. Naznačuje to už prvý jarný duel na ihrisku AS Trenčín, na ktorý bratislavský klub predal všetkých 500 vstupeniek do svojho sektoru, pričom záujem bol ešte väčší. „Som veľmi rád, že sme našli spoločnú reč s fanúšikmi a že naštrbené vzťahy sú už minulosťou. Musíme sa pozerať dopredu a ťahať všetci za jeden povraz. Iba tak môžeme spoločne vybudovať silný Slovan, ktorý bude dôstojne reprezentovať nás všetkých, na čele s fanúšikmi a práve oni budú dvanástym hráčom Slovana,“ vyhlásil k tejto téme Ivan Kmotrík ml.

Zimnú prípravu belasých zhodnotil hlavný tréner Nikki Papavasiliou: „Mali sme priestor a výborné podmienky na prácu nielen na fyzických a herných parametroch. V tíme máme niekoľko nových hráčov, takže rovnako dôležité bolo, aby sme vytvorili dobrý kolektív. Chalani do mužstva rýchlo zapadli. Pre mňa je veľmi dôležité, aby sme boli ako jedna rodina a myslím si, že sa nám to podarilo dosiahnuť. Atmosféra v kabíne je pozitívna, hráči majú vysoko profesionálny prístup. V prípravných zápasoch sme testovali rôzne varianty a s tým, čo som videl, som bol spokojný. Podstatné však budú súťažné stretnutia, či už v lige alebo pohári. Máme víziu, ako by sa mal Slovan prezentovať a každý jeden zápas nás môže posunúť bližšie k jej naplneniu.“

Dôležité novinky hlási pred začiatkom jarnej časti sezóny aj úsek mládeže Slovana Bratislava. V závere uplynulého kalendárneho roka klub oficiálne otvoril akadémiu v Prievoze. Najvyššiu mládežnícku kategóriu – starší dorast prevzal skúsený tréner Vladimír Koník. „Akadémia má v hierarchii nášho klubu významné miesto. Investovali sme do nej nemalé úsilie i finančné prostriedky. Ďalšie práce na infraštruktúre našej akadémie nás ešte len čakajú, no už dnes môžeme mladým hráčom ponúknuť kvalitné podmienky pre ich športový a osobnostný rast. Nadviazali sme spoluprácu s gymnáziom na Ostredkovej ulici, a pracujeme aj na ďalších projektoch, aby sme mohli čo najlepšie zladiť futbalovú prípravu so vzdelávaním. Počas zimnej prestávky sme do našich mládežníckych tímov získali viac ako desať perspektívnych hráčov. Všetky tieto aktivity smerujú k tomu, aby sme v nasledujúcich rokoch mali čoraz viac odchovancov s potrebnou kvalitou aj pre A-mužstvo Slovana. Uvedomujeme si, že proces práce s mládežou je dlhodobého charakteru, na ktorom treba pracovať aj niekoľko rokov, ale veríme, že výsledky našej spoločnej a vytrvalej práce budú o to kvalitnejšie,“ dodal na záver Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár