ŠK Slovan v zápase s KF Feronikeli aj bez Ljubičiča

Slovanisti si v sobotu poradili v ligovom stretnutí s Michalovacami. Po výsledku 3:0 si pripísali druhé ligové víťazstvo. Už v utorok o 18.00 ich čaká dôležitá odveta proti s KF Feronikeli. V prvom zápas belasí zvíťazili 2:1. duel.

V pondelok dopoludnia odletela výprava najúspešnejšieho slovenského klubu do Prištiny, kde v utorok podvečer odohráme odvetný zápas 2. kola kvalifikácie Európskej ligy.

Do Kosova cestuje 18 hráčov vrátane Andraža Šporara a Dávida Holmana, ktorí v sobotňajšom zápase s Michalovcami neboli v nominácii. Pre trest za tri žlté karty v európskych pohároch necestoval na odvetu Marin Ljubičič a v Bratislave zostali aj Aleksandar Čavrič a Dejan Dražič.

O 17:30 je na programe tlačová konferencia ŠK Slovan a o 18:00 aj oficiálny tréning na štadióne v Prištine, kde sa odohrá aj zajtrajší zápas.

„V priebehu dňa sa budeme ešte baviť o taktických veciach, pretože na oficiálnom hodinovom tréningu už sa toho toľko nedá stihnúť. Inak je program štandardný ako pred každým európskym zápasom na ihrisku súpera,“ povedal pred odletom pre oficiálny web Slovana tréner Ján Kozák ml.

Belasí si do odvety vezú tesný náskok 2:1 z domáceho zápasu. Na postup im teda stačí aj akákoľvek remíza, resp. prehra pri rozdiele jedného gólu s výnimkou výsledkov 0:1 a 1:2 (vtedy by sa predlžovalo). „Feronikeli v predchádzajúcom pohárovom dvojzápase remizoval vonku 2:2, doma im stačila remíza, ale aj tak hrali nátlakovo a snažili sa napádať súpera. Teraz potrebujú dokonca vyhrať, takže si myslím, že na nás vybehnú, určite ich budú hnať aj fanatickí priaznivci. Vieme, o čo sa hrá. Máme náskok, na to nesmieme zabúdať, preto treba hrať rozumne. V takýchto prípadoch občas ide krása bokom, nebudeme sa spoliehať na to, že nás niekto pochváli za hru bez ohľadu na výsledok. Potrebujeme postúpiť, to je v tejto chvíli tá najdôležitejšia úloha,“ pokračoval Ján Kozák ml.

Belasí budú musieť v strede poľa nahradiť Marina Ljubičiča, ktorý sa „vykartoval“ v doterajších pohárových dueloch. „Samozrejme, premýšľame nad tým, ako ho nahradíme, ale nebudem prezrádzať moju predstavu. V nedeľu popoludní sme si na videu analyzovali súpera, dnes máme ešte tréning, takže ešte mám čas vybrať tú správnu a víťaznú zostavu,“ uzavrel tréner belasých.

Vo výprave nechýba Andraž Šporar, ktorý v sobotu nebol v zápasovej nominácii kvôli menším zdravotným problémom, na zajtra je však stopercentne pripravený. „Som stopercentne pripravený na zápas. V priebehu posledných dní sme sa v tíme veľa rozprávali a všetci vieme, čo musíme urobiť. Treba ukázať, kvalitu, srdce a bojovať od prvej minúty do poslednej. Urobíme maximum pre postup,“ vyhlásil kanonier belasých. 

Vo výprave belasých panuje dobrá nálada. „Nálada sa odvíja od posledného zápasu, ktorý sme vyhrali. Teraz sa ale všetko nuluje, čaká nás nová výzva a nové úlohy. Cestujeme s cieľom vybojovať postup do ďalšieho kola,“ hovorí brankár Dominik Greif.

Pridaj komentár