Slovan onedlho oznámi prvé posily

To, na čo sme všetci dlho čakali, sa konečne pohlo. Hokejový Slovan by mal čoskoro potvrdiť zmenu akcionára, predaj klubu je vo finálej fáze. Fanúšikovia však okrem toho netrpezlivo čakajú aj na vyriešenie zvyšných otáznikov.

Zmluvu so Slovanom má momentálne Michal Sersen, Martin Štajnoch, Andrej Meszároš, Barry Brust, či Jakub Urbánek. Hráči ako Marek Viedenský, Tomáš Matoušek, Radovan Puliš, či Radovan Bondra nevydržali nápor a išli po istote. Nemožno im nič vyčítať a ich kroky musí každý fanúšik pochopiť. Spoločným menovateľom uplynulých dní totiž bola veľká neistota. Teraz je však obloha jasnejšia a počas nasledujúceho obdobia ponúkne klub aj viac informácií.

Z odchodov je ešte nepotvrdený Tomáš Zigo, ktorý údajne dostal zaujímavú ponuku zo zahraničia. Bratislava Capitals lanári do rakúskej nadnárodnej súťaže Patrika Bačika a Eduarda Šedivého, ponuky majú aj niektorí mladí hráči. Roman Žitný je už údajne v Nitre, viacero agentov sa obšmieta aj okolo Dominika Jendeka.

V tejto chvíli nie je isté zloženie realizačného tímu, no veríme, že nový majiteľ nezasiahne v tomto smere radikálne. Tréner Roman Stantien pracoval na posilách aj v čase, keď ešte nevedel, ako sa celá situácia vyvinie, za čo mu samozrejme treba zložiť poklonu. Už len preto očakávame od majiteľa logický ústretový krok.

Z potenciálnych posíl sme rôznymi kanálmi dostali informácie o viacerých menách. Za Slovan je, bola a bude vždy česť hrať. A niektorí hráči preto čakali na rozuzlenie situácie okolo budúcnosti klubu a odmietli iné ponuky. Na trhu voľných hráčov je viacero zaujímavých obrancov i útočníkov. Slovan má údajne záujem o útočníka Branislava Rapáča, ktorý naposledy pôsobil v Košiciach. Urastený 189 cm vysoký krídelník má za sebou vydarenú sezónu a mohol by ju potvrdiť aj v tej ďalšej. Avšak už v belasom drese. Spolu s Rapáčom by mohol prísť aj Dalibor Bortňák, ktorý by mal zaplátať dieru po centroch. V kádri však momentálne absentuje kreatívny stredný útočník, mohol však prísť zo zahraničia. Práve odtiaľ si tréner Stantien vyhliadol produktívneho obrancu, ktorý má skvelé ofenzívne čísla. V tejto chvíli však jeho meno nebudeme prezdrádzať, pretože na trhu sa bojuje o každé dobré meno a vyfúknuť ho Slovanu sa ráta dvojnásobne. Z útočníkov by ešte mohol posilniť belasých Jakub Sukeľ, jeho progres za uplynulé sezóny bol razantný a v Slovane by ho ešte mohol rozvinúť.

Ostatné možné posily sú len „double rumours“, no šepká sa o záujme niektorých hráčov, ktorí v uplynulej sezóne pôsobili v Košiciach. V Slovane sa možno predstaví aj taký, ktorý už jeho dres obliekal. Po odchode Jindřicha Abdula potrebuje mužstvo aj produktívne krídla, túto dieru by mohol zaplátať Samuel Buček z Nitry.

Z menoslovu kádra 2019/2020 by sme si v tom novom vedeli predstaviť Joea Basarabu i Bretta Carsona, rozhodne aj Martina St. Pierra. Všetci traja priniesli do hry oživenie. Všetko ostatné už je na rozhodnutí realizačného tímu a plánovanom rozpočte nového majiteľa.

Na záver ešte pripomíname brankársku otázku, pretože Barry Brust je síce jasná jednotka, ale má za sebou niekoľko výpadkov pre zranenie a aj pre jeho povahu potrebuje v tíme potrebnú konkurenciu. Vyriešiť by ju mohlo angažovanie jedného z mladých nádejných brankárov.

Pridaj komentár