Slovan potvrdil záujem o Šporara

Viacerí hráči Slovana počas jesennej časti predvádzali výborné výkony, zahraničné kluby prejavujú eminentný záujem o hráčov belasých. Vedenie klubu okamžite po poslednom jesennom zápase obdržalo ponuky na Andraža Šporara z rôznych európskych klubov.

Nedávno sme vás informovali o záujme škótskeho klubu Celtic FC o služby kanoniera Slovana. „Je pravda, že Celtic nám adresoval konkrétnu ponuku a prejavil enormný záujem o Andraža Šporara. Nerokujeme však len so Celticom. S ponukami sa nám ozvali aj ďalšie silné kluby z krajín ako Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko či Belgicko. Záujem je veľký a očakávame, že v priebehu prestupového obdobia bude ešte výraznejší,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Médiami zarezonovala aj prestupová suma, ktorá má predstavovať 5,5 milióna eur. Je táto suma pre Slovan adekvátna? „Nie, táto suma pre nás nie je akceptovateľná. Myslím si, že jeho cena je oveľa vyššia. Neviem si predstaviť, že by som Andraža predal za sumu nižšiu než 7 – 8 miliónov eur,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu. Slovan evidoval vysoké ponuky na prestup Šporara už v letnom prestupovom období, teraz je záujem ešte vyšší. „Pokiaľ by sme v lete akceptovali jednu z ponúk, určite by to bol najväčší prestup zo Slovenska v histórii. Teraz nám zahraničné kluby adresujú ešte lukratívnejšie ponuky. K realizácii prestupu prestúpime len v prípade takej ponuky, ktorá bude zodpovedať aktuálnej hodnote Andraža Šporara, pričom jeho hodnota sa počas uplynulých mesiacov ešte zvýšila. V tejto sezóne dal vo všetkých súťažiach 20 gólov a pripísal si 6 asistencií. Pre mužstvo je platný nielen gólmi, ale aj tým, že dokáže vpredu podržať loptu a vyhráva osobné súboje. Výkonmi v skupine Európskej ligy a piatimi presnými zásahmi dokázal, že je to hráč, ktorý spĺňa európske parametre. Ak v zime budeme súhlasiť s transferom, určite to bude najväčší prestup zo Slovenska.“

Nadchádzajúce prestupové obdobie môže byť intenzívne z pohľadu vysokého záujmu zahraničných klubov o našich hráčov. „Najbližšie obdobie bude veľmi náročné, no osobne sa naň teším. Kluby nám adresujú ponuky na našich kľúčových hráčov a zároveň si pripravujeme alternatívy v prípade, že niekto z hráčov skutočne odíde. V tejto chvíli ešte nemôžeme nič potvrdiť, pretože neprijmeme akúkoľvek ponuku. Musí to byť ponuka, vďaka ktorej sa klub môže posunúť na vyššiu úroveň a musí zodpovedať cene hráča. Fanúšikov budeme informovať o aktuálnom vývoji situácie,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár