Slovan prehral v Astane (VIDEO)

Barys Astana – HC Slovan Bratislava 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly a asistencie: 3. Dawes (St. Pierre), 27. Vey (Dietz), 40. Starčenko (Southorn), 44. Dawes (St. Pierre), 44. Dawes (Vey)  – 3. Ebert (Genoway), 10. Šťastný (Skalický, Šerbatov)

Rozhodovali: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo, vylúčení: 4:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

Astana: Karlsson – Dietz, Dallmann, Southorn, Semionov, Lipin, Polochov, Orechov, Savčenko – Vey, Dawes, St. Pierre – Starčenko, Žajlauov, Gurkov – Puškariov, Markelov, Ševčenko – Akolzin, Lichotnikov, Sagadejev
Slovan: Mazanec – Ebert, Sersen, Meszároš, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar – Genoway, Viedenský, Buchtele – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Sádecký, Sloboda

Slovan vstúpil do zápasu výborne. Už v tretej minúte prepálil Karlssona Ebert, ale o 40 sekúnd vyrovnal najlepší strelec ligy Dawes. V 10. minúte však po krásnej akcii zvýšil Šťastný na 2:1. V závere dostal nepríjemnú ranu pukom do tváre Genoway, ale po ošetrení sa vrátil naspäť na ľad. Druhá tretina patrila domácim.  v 27. minúte vyrovnal z presilovky Vey a o malú chvíľu sa z gólu tešil aj Žajlauov. Ten však napokon arbitri po preskúmaní videa neuznali. Slovan mal potom dobré fázy, vedenie mohli opäť prinavrátiť Sloboda a Boychuk, ale nepodarilo sa im namieriť do čierneho. V závere tretiny predviedol Mazanec niekoľko fantastických zákrokov, ale 41 sekúnd pred koncom ho po  teči prekonal Starčenko. Definitívne rozhodnutie prišlo napokon v treťom dejstve, keď Dawes dvomi gólmi v krátkom čase dokonal hetrik v presilových hrách.

Gól Eberta na 1:0

Gól Šťastného na 1:2