Slovan proti Lade neuspel, navyše stratil obrancu

Lada Togliatti –  HC Slovan Bratislava 5:2  (2:0, 0:0, 3:2)

Góly: 10. Bočarov (Sotnieks, Šenfeld),  19. Achmetov (Strelcov, Sinicyn), 51. Krysanov (Filatov), 59. Bumagin (Filatov), 60. Johansson (Filatov) , – 53. Taffe (Jeglič, Nedorost), 54. Cheechoo.(Plastino)

Rozhodovali: Ravodin, Soin – Gordenko, Tomilo. Vylúčení: 4:7, navyše Belousov 5+DKZ . Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0

Lada Togliatti: Ježov (Masalskis) – Sotnieks, Gurkin, Bolšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn – Filatov, Bumagin, Johansson – Belousov, Krysanov, Demagin – Šenfeld, Komarov, Bočarov – Achmetov, Zernov, Strelcov – Mokšancev.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Meszároš, Kundrátek, Plastino, Švarný, Luža, Starosta, Pokorný – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Nedorost, Jeglič, Valský – Viedenský, Skalický, Lušňák – Zigo, Šiška, Kubalík – Hlinka.

Stretnutie začalo ofenzívnou snahou oboch celkov. Prvý sa do gólovej šance dostali belasí, prečíslenie dvoch na jedného Kubalík gólom nezakončil. Domáci odpovedali Johanssonovou šancou, Brust bol na mieste. V polovici prvej tretiny nestačil na Bočarovovu strelu, ktorý poslal Ladu do vedenia. Slovan v prvej časti moc nebezpečný nebol, výnimkou bola Valského príležitosť. Koncom tretiny inkasoval druhý gól z Achmotovovej hokejky.

Hoci Slovan začal druhú časť aktívne, jeho snahu zastavilo Meszárošovo podrazenie, to belasí ustáli. Následne sa dostali do prečíslenia 3v2, brankár Ježov situáciu vyriešil. Slovanisti postupne hru vyrovnali, mali puk viac na svojich hokejkách, ich šance končili na brankárovi domácich. V polovici zápasu nevyužila Lada ani svoju tretiu presilovku. Slovan na svoju početnú výhodu stále čakal. Tej sa dočkal až v závere tretiny, ktorú predelila prestávka. Ideálnu možnosť na kontaktný gól do šatne nevyužil.

Dohrávanú presilovú hry belasí nevyužil. Ostali však v tlaku, po ktorom dostali možnosť hrať v početnej prevahe. Dokonca päťminútovej, nakoľko po nečistom zákroku na Tomáša Starostu, ktorého museli z ľadu odnášať na nosidlách sa predčasne zápas skončil pre Belousova. Ten inkasoval trest do konca zápasu. Slovan napriek tlaku dlhú presilovku nevyužil. Strelecky bol aktívny, keď viedol na strely 36:19, deväť minút pred koncom však inkasoval tretí gól. Zbrane nezkladal, aby sa presilovku podarilo využiť Taffemu 3:1. Už o pár sekúnd na rozdiel jediného gólu znížil Cheechoo. Domáci v závere pridali štvrtý gól, ktorý odobril až videorozhoda. Na konečných 5:2 v ďalšej presilovke zvýšil Johansson. Slovan odchádza z prvého tripu bez bodového zápisu. Navyše sa mu zranili dvaja hráči.