Slovan s novým sponzorom a novými hráčmi, Zankovec by mal zostať

By  |  0 Komentárov


Hoci sa pozornosť fanúšikov hokeja sústreďuje na vrchol domácej súťaže a blížiace sa MS v Dánsku, v Slovane sa pracuje aj naďalej a klub sa už pripravuje na novú sezónu. Generálny manažér klubu Patrik Ziman po tlačovej konferencii sedem dní po skončení základnej časti prezradil, že onedlho bude môcť fanúšikom prezradiť niektoré novinky. Tou prvou je nový generálny partner, s ktorým Slovan podpísal zmluvu. „Meno vám ešte nepoviem, rešpektujeme druhú stranu a počkáme. Ale ešte nikdy v histórii nemal Slovan podpísanú dohodu s generálnym partnerom pred začiatkom sezóny. Znamená to, že po prvý raz budeme mať vyrovnaný rozpočet,“ prezradil Ziman a dodal: „Vyrovnaný rozpočet znamená, že nebude generovať dlhy.“ Slovan vďaka novému partnerovi vyplatil hráčom výplaty z minulej sezóny, zostáva už len jedna.

Fanúšikov okrem finančnej kondície zaujímajú aj nové posily, ktoré by mohli do Slovana prísť. Rovnako aj hráči, s ktorými Slovan ráta. „Diskusiu s hráčmi zo zahraničia, ktorí u nás pôsobili v uplynulej sezóne, by sme chceli začať na budúci týždeň. Máme záujem aj o nových, ale tu budeme musieť čakať, ako títo hráči zraeagujú aj na iné ponuky. Máme záujem napríklad o Patrika Rybára, ale aj Pauloviča z Nitry. Jeho dvojička Michal Krištof už podpísala zmluvu s niekým iným. Záujem máme aj o hráčov SR z U20,“ dodal Ziman. Záujem je aj o Marinčina, v belasom drese by manažment klubu videl aj Hrivíka, Pánika, či Jurča. V ich prípade však ide o otázku financií a ponuky. Na brankárskom poste by mal pokračovať Jakub Štěpánek, ktorý potvrdil, že bol dobrou kúpou.

Mužstvo by aj v ďalšej sezóne mal viesť Eduard Zankovec: „Áno, máme obojstranný záujem, aby pokračoval v tíme.“ Ziman ďalej potvrdil aj to, že Slovan bude chcieť aj v nasledujúcej sezóne využiť niektorých hráčov pomocou dvojcestnej zmluvy tak, aby títo hráči mohli štartovať aj v Tipsport Lige.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár