Na Slovan sa túto sezónu oplatí chodiť skôr, okrem predzápasovej šou čakajú na divákov aj ďalšie novinky

Nová sezóna KHL je pred dverami. Fanúšikovia sú už netrpezliví a čo je potešiteľné, tento rok by ich malo byť pravidelne o niečo viac. „Sezónnych kariet máme v tejto chvíli predaných o niečo viac, ako minulú sezónu. Predaj ešte neskončil, pokračujeme v ňom, aj keď samozrejme výber miest je už obmedzený aj faktorom, že v predaji sú aj vstupenky na prvé tri domáce zápasy v novej sezóne. Celkové číslo teda ešte nemôžem povedať, ale v zásade sa to blíži päťdesiatim percentám kapacity arény, čo bolo aj naše doterajšie maximum,“ hovorí pre náš web marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda. V sezóne 2016/17 čaká na fanúšikov množstvo noviniek a jednou z tých tradičných je aj tretia sada dresov, ktorú má Slovan k dispozícii na domáce zápasy. Chýbať nebude ani tentokrát. „Slovan môže mať vďaka rozhodnutiu reglementu KHL aj tento rok tretiu sadu dresov. Tá však musí byť ešte schválená. Odohráme v nich šesť, alebo sedem zápasov, aj to však ešte musí prejsť schválením. Ja očakávam, že prvý z týchto zápasov na domácom ľade odohráme v sérii medzi 2.-6. októbrom, tam hráme doma so CSKA Moskva a SKA Petrohrad, rozhodneme sa ešte v ktorom to bude. Aké tie dresy budú ešte neprezradím, dá sa povedať, že lepšie raz vidieť, ako o tom stokrát hovoriť. Definitívny dizajn po schválení budeme prezentovať v priebehu septembra. Nová sada dresov na túto sezónu vychádzala z minuloročných, pretože boli mimoriadne obľúbené kvôli svojej čistote a jednoduchosti, ale tie tohtoročné budú mať milé vychytávky. Na pravom ramene bude logo k 95. výročiu založenia klubu, ktoré v priebehu roka oslavujeme a na ľavom tretie alternatívne logo klubu, veľké písmená prepletené okolo seba S a B, znamenajúce Slovan Bratislava,“ dopĺňa informácia Milan Vajda.

vajda_m

Ďalšia z pripravených noviniek, ktoré na fanúšikov čakajú, je medziprestávkový program na ľade. Po zorbingových guliach, či živej bowlingovej guli si teraz budú môcť diváci zmerať sily a dôvtip v nových atraktívnych disciplínach. Viac prezrádza opäť Milan Vajda: „Vždy chceme priniesť nejakú atraktívnu súťaž. Riadime sa princípom, že po tých dvadsiatich minútach nechceme diváka baviť ďalším hokejom, takže súťaže nie sú koncipované ako súťaže zručností a podobne, ale sú iné. Vyzerá to tak, že sezónu začneme s dvojicou súťaží Grand Prix fotolab a Bauhaus Bumperball. Prvá je súťaž pedálkarov, sú to veľmi pekné a štýlové mašinky, aj pre deti už od šesť rokov. Bude to súťaž na báze povedzme pretekov v dráhovej cyklistike, čiže začne sa od polovice ihriska a kto bude prvý na červenej čiare vyhráva. Ak to pôjde ľuďom dobre, dáme to na celú ľadovú plochu. Bumperball bude obdoba súťaže v Zorbing guliach, ale tieto gule budú mať dolu priestor, kde súťažiaci budú mať nohy vonku na ľade a budú tak s nimi môcť hrať futbal, alebo niečo iné. Je to obľúbená súťaž, dúfam, že sa chytí aj u nás. Približne po jednej tretine sezóny jednu zo súťaží zmeníme a prinesieme ďalšiu novú.“

pedalky

V našej predsezónnej ankete, ktorá obsahovala aj otázku, ktorý hráč by mal byť v tejto sezóne najväčšou hviezdou sa najčastejšie objavovalo meno Jonathana Cheechooa. Bude tento kanaďan hviezdou aj pre marketing Slovana? „Hráči každého športového klubu sú jeho najväčšou marketingovou hodnotou. Káder sa zo 60% obmenil, prišli mená, ktoré už vo svojich bývalých kluboch v kariére niečo dokázali, ale vzájomná integrita a vzťah s fanúšikmi v Slovane sa bude podľa mňa ešte trošku tvoriť. Ľudia ich nevideli, zatiaľ iba v príprave a v nej sme ani zďaleka nenastúpili v plnej sile. Na túto otázku je teda ešte dosť skoro odpovedať. My máme k dispozícii veľký prieskum po skončení uplynulej sezóny a ten obsahoval aj otázku o najpopulárnejšieho hráča. Mimochodom, popularita nie je len o štatistike, nie je len o bodoch a góloch. V takomto prípade by boli v štatistike len hráči, ktorí mimochodom od nás odišli, pretože ich zlákali bohatšie kluby KHL. Tento rebríček dopadol úplne inak. Vyhral Barry Brust, druhý bol Žiga Jeglič a tretí Marek Viedenský. Všetci pokračujú v Slovane a tak je ťažké predpovedať, ktorá z nových tvárí získa srdcia divákov. Jonathan Cheechoo môže byť jedným z nich, rovnako aj Radek Smoleňák, pretože je to hráč, ktorý je veľmi dôležitý pre mužstvo v ktorom hrá a veľmi nepríjemný pre mužstvo, proti ktorému nastupuje. A práve takýchto publikum miluje,“ prezrádza Vajda.

gule

Na fanúšikov a nielen na nich je však nachystaná aj zbrusu nová šou, ktorá bude prebiehať pred samotným zápasom. Aj preto sa v tejto sezóne oplatí chodiť na Zimný štadión Ondreja Nepelu skôr. „Úplne najväčšou novinkou, na ktorú sa najviac tešíme mimo športový rámec zápasu je to, že bude po prvýkrát v Bratislave takzvaný Ice mapping, verím, že už od prvého otváracieho zápasu. Je to predzápasová šou, ktorú pripravujeme v spolupráci s firmou Coloseo EAS. Pôjde o zhruba trojminútovú animáciu na ľadovej ploche prostredníctvom takého počtu dataprojektorov, ktoré pokryjú celú plochu, takže to bude dokonalý obraz na ľade a bude pozostávať z viacerých frekvencií reprezentujúcich mesto, bohatú históriu klubu s najznámejsími osobnosťami a tak trochu aj fanúšikovské zázemie. Do toho celého budú prepletené viaceré atraktívne prvky 3D animácie. Viac nepoviem, pretože to je presne tá vec, ktorú treba vidieť. Sme vo fáze finálnej prípravy, výberu hudby a na túto šou sa rozhodne oplatí chodiť na zápas o niečo skôr, ako sú fanúšikovia zvyknutí. Táto šou bude prebiehať štyri až osem minút pred začiatkom zápasu, približne dve minúty pred nástupom mužstiev a rozhodne ju odporúčam vidieť. Nielen kvôli tomu, že bude pekná, ale aj kvôli celkovému zážitku a komfortu. Pri nástupe našich hráčov budú nové vizitky, nová grafika na kocke, takže pre celkovú predzápasovú šou sú to dôležité novinky,“ uzatvára Milan Vajda.

Pridaj komentár