Slovan uhral s Novgorodom iba bod (FOTO)

HC Slovan Bratislava –  Torpedo Nižný Novgorod 2:3 sn (1:2,1:0,0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 3. Bartovič (Baranka, Sersen), 36. Nagy (Sersen) – 16. Salminen (Immonen), 18. Immonen (Bernatsky, Wolski), 45. Immonen

HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, Bližňák, Jeglič.

Torpedo: Kasutin (Gelashvilli)– Bernatsky, Hietanen, Valentenko, Grigoryev, Khomitsky, Babchuk, Alyaev, Zharkov – Krasnoslobodcev, Galuzin, Denis Kazionov – Drugov, Dmitrij Kazionov, Kulyomin – Salminen, Immonen, Wolski – Nokelainen, Potapov, Dvurechensky.

Rozhodovali: Bulanov, Sergejev – Balodis, Birinvylúčení: 4:8 na 2 min,  presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 10.055 (vypredané).

Vypredaná Slovnaft aréna hnala Slovan dopredu od začiatku stretnutia a prvý závar musel Kasutin riešiť už v prvom striedaní tretej formácie. Tento tlak iba predznamenal úvodný gól stretnutia. Ďalší protiútok totiž Slovan zakončil gólom, keď sa po krídle predral Bartovič a prekvapil Kasutina pomerne ľahkou strelou. Slovan po góle pokračoval v nápore, ďalšiu veľkú príležitosť mal v ôsmej minúte Netík. O minútu neskôr mal Slovan výhodu prvej presilovky v zápase, v nej sa opäť do nebezpečnej blízkosti pred Kasutina dostal Netík. Bola to však jediná nebezpečná situácia počas početnej výhody. Potom pohrozili aj hostia a z ich krátkeho tlaku získali výhodu presilovky necelých šesť minút pred koncom. Brankár Janus, ktorý tentokrát dostal príležitosť pred Backlundom, musel ťahať puk zo svojej siete po 45. sekundách, keď nestačil na osamotenú dvojicu pred svojou svätyňou, ktorých tam trestuhodne nechala obrana belasých. Úspešným strelcom bol Salminen. Krátko na to mal ďalší gól na hokejke Zharkov, o pár sekúnd však opäť za Janusom zasvietilo červené svetlo, keď sa strelou švihom presadil Immonen.  Krátko po góle mal ešte skvelú príležitosť Krasnoslobodcev. Po prvej tretine tak hostia odchádzali do kabín s jednogólovým vedením.
Druhá tretina začala lepšie pre Slovan, pred Kasutina najskôr dostal Vondrka, ruský brankár potom skvele vyriešil nájazd dvojice Murley – Tičar.  Slovan však s nasledujúcimi minútami strácal kontrolu nad pukom, na jeho hokejky sa vkrádala nervozita a na ďalšiu šancu čakali diváci pomerne dlho. Stalo sa tak v 33. minúte, keď si na perfektnú krížnu prihrávku Vondrku nabehol Baranka, Kasutin však svojich podržal. Slovan sa od tohto momentu opäť dostával viac do hry a v 35. minúte hral svoju ďalšiu presilovku. Po minúte ju dokonca znásobil ďalším faulom Grigoryev, belasí tak mali ideálnu príležitosť na vyrovnanie. Tú neodmietol Nagy, ktorý svojim šiestym gólom v sezóne vyrovnal na 2:2. Slovan mal potom ešte pár sekúnd výhodu pri hre 5 na 4, ďalšiu skvelú príležitosť mal na hokejke Netík. Tesne pred záverom druhého dejstva ešte Hudáček sám pred gólmanom Novgorodu neuspel a tak bolo jasné, že sa po 40. minútach rozhodne až v záverečnej tretine, prípadne nadstavenom čase.
Preplnená aréna si zakričala gól v 47. minúte po strele Ölveckého, puk však napokon v bráne neskončil a tak si diváci museli na regulárny zásah počkať. Nedočkali sa ho však ani v následnej presilovke. Hra sa potom väčšinou odohrávala v strednom pásme, nikto nechcel urobiť osudnú chybu. V závere sa hráčom hostí podarilo na nejaký čas Slovan pritlačiť, obrana belasých však stála na pevných nohách. Necelé tri minúty pred koncom si po faule na Brejčáka išiel sadnúť na trestnú lavicu Kazionov. Rozhodnutie mal po minúte hokejke Surový, jeho strela však v bránke neskončila. Zápas sa tak musel predlžovať.
Ani nadstavených päť minút však o víťazovi nerozhodlo a tak sa fanúšikovia  Slovana po prvýkrát v sezóne museli pripraviť na samostatné nájazdy. Ako prvý išiel slovanista Murley, no neuspel, na druhej strane sa Dmitrij Kazionov proti Janusovi presadil. V druhej sérii vyrovnal Netík, Janus však vzápätí nestačil na Immonena. Vondrka ako posledný Slovanista neuspel a tak si druhý bod v zápase pripísali hráči Novgorodu.
Rostislav Čada (tréner Slovana): „Dnes to bolo bojovné stretnutie. Mali sme slabšiu chvíľku v prvej tretine, kde sme inkasovali dva góly. Aj začiatok druhej tretiny sme mali preto nevýrazný. Hlavne fyzickou prácou a bojovnosťou sme sa vrátili do zápasu a chvíľami sme boli lepší ako súper. Trafili sme štyrikrát žŕdku, čo je dôvod, prečo sme dnes nevyhrali. Bohužiaľ, v nájazdoch nám chýbal pre trest náš strelec Laco Nagy.“

Peteris Skudra (tréner N. Novgorodu): „Bol to zaujímavý zápas, priniesol všetky prvky moderného hokeja – rýchlosť i tvrdosť. Slovan veľmi dobre začal, desať minút nás tlačil. Potom sme vyrovnali hru, vytvorili si šance, dali dva góly. Stále sa trápime v koncovke. V druhej tretine sme mali veľa vylúčených. V nájazdoch sa ukázalo majstrovstvo našich hráčov.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“32″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Slovan – nng“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

3 thoughts on “Slovan uhral s Novgorodom iba bod (FOTO)