Prvá polovica sezóny v réžii Slovana

Pre HC Slovan je aktuálna sezóna špeciálna. Klub oslavuje storočnicu, vedenie má tie najvyššie ambície, nič iné ako titul si za cieľ nedáva. Po zápase s HKM Zvolen sa uzavrela prvá polovica základnej časti. V 26. kole sa Slovan predstaví na ľade Nitry. Slovan si po výhre nad majstrom upevnil vedúcu priečku, víťaznú sériu natiahol na deväť zápasov. Navyše prerušil päťzápasovú negatívnu série prehier s týmto súperom. Cesta na Olymp sa ale nerodila ľahko.

Počas leta Slovan angažoval viacero nových hráčov, ktorí potrebovali na aklimatizáciu určitý čas. Rapuzzi s Yoganom mali podobne ako vlani O’Donnell s Ranfordom slabší štart. Po čase sa rozohrali a patrili medzi kľúčových hráčov. Američania Rapuzzi s Yoganom si dobre sadli so Samuelom Takáčom, ktorý v Bratislave patrí medzi príjemné prekvapenia. Vďaka svojim výkonom si vyslúžil pozvánku do reprezentácie. Formu z minulej sezóny si drží Brant Harris, ktorý je s 33 kanadskými bodmi najproduktívnejším hráčom celej súťaže. V prvej päťke má Slovan až troch hráčov. V prvej časti sezóny sa Slovan nemohol spoľahnúť na brankársky post. Gudlevskis s Hlavajom podávali nevyrovnané výkony, na čo vedenie zareagovalo angažovaním Clinta Windsora. S jeho príchodom sa stabilizoval kľúčový post.

Belasí začali víťaznú sériu po prehre 2:4 v Spišskej Novej vsi. Nielen tréneri boli sklamaní z výkonu, aký Slovan ukázal v tomto zápase. V kabíne prišli zmeny, tréneri preskupili hráčov v jednotlivých formáciách a mužstvo namiesto laxného profesorského prístupu začalo šliapať. Počas reprezentačnej prestávky do útoku prišiel Marcel Haščák, ktorý do mužstva priniesol skúsenosti. Sympatické výkony predvádza 17-ročný Alex Šotek, ktorý do Slovanu prišiel z Popradu výmenou za Kundríka.

William Rapuzzi

Belasí začali vyhrávať, sebavedomie hráčov išlo hore. Prejavilo sa to najmä produktivite zahraničných hráčov. „Legionári k nám prišli, aby dávali góly a prispievali bodmi, Yogan sa gólovo trápil, veríme, že sa chytil,“ povedal po zápase s Banskou Bystricou Andrej Podkonický. Veľký progres ukázal najmä William Rapuzzi, ktorý za Harrisom zaostáva v kanadskom bodovaní iba o jeden bod. Produktivitu obrancov celej ligy vedie s 23 bodmi Matthew MacKenzie.

Slovan dominuje v lige vo viacerých aspektoch. Dal najviac gólov, najmenej inkasoval Za všetkým treba hľadať drobnosti, ktoré keď do seba zapadnú výsledok sa dostaví. Jednou z kľúčových veci v zápase sú vhadzovanie. Aj v tejto štatistike patrí belasým prím. „Spoločne s kolegami sme sa na túto činnosť zamerali, a implementovali do našej hry. Každé jedno buly má svoj zmysel, centri sú na nich výborní, z čoho sa vieme dostať do tlaku. Rovnako tak aj pri defenzíve,“ povedal Róbert Döme

Pridaj komentár