Slovan v gólovej prestrelke odchádza z Astany s bodom (VIDEO)

Barys Astana – HC Slovan Bratislava 5:4 pp (2:2, 2:2,0:0 , 1-0 )

Góly: 14. Chudjakov (Bochenski), 15. Lobanov (Solarjov), 21. Dallman (Dawes, Bochenski), 38.Starčenko  (Chudjakov, Puškarjov), 64. Chudjakov – 4. Jeglič (Višňovský, Tičar), 19. Nedorost (Kašpar), 36. Skalický (Skokan), 39.Starosta (Višňovský)

Barys: Laco – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Lipin, Rispajev, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Starčenko, Romanov, Rymarev – Solarjov, Panšin, St. Pierre.

HC Slovan: Garnett (Pavlas),  Starosta, Višňovský – Sersen, Barker – Mihalik, Valach – Švarný, Jeglič, Tičar, Nagy – Bartovič, Surový, Paré – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Skalický, Lušňák, Skokan.

Rozhodovali: Boman, Zacharov – Ivanov, Misjur, Vylúčenia 3:4  Presilovky 2:1, Oslabenie 0:0

V úvode po faule na Skokana hral Slovan v početnej výhode. Tú využil Jeglič, ktorý dorazil Višňovkého strelu švihom. Belasí vzápätí nevyužili druhú početnú výhodu. V 9.minúte mohol zvýšil na 2:0 Tičar, Laco jeho strelu chytil. V 14. minúte  vystihol Bochenski Bartovičovu rozohrávku na Surového, poslal do brejku Chudjakova, ktorý vymietol horný roh Garnettovej bránky 1:1. Už o minútu od modrej čiary Garnetta prestrelil Lobanov. Slovanu sa podaril gól do šatne, keď si puk vymenil Kašpar s Nedorostom, ktorý nádherne vyrovnal. Po Valachovom faule hrali domáci presilovku, ktorú preťal klaksón prvej tretiny.

Dohrávanú presilovku domáci vyžili gólom, Dallman od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Slovan mohol vyrovnať, Skokan ale Laca z blízka neprekonal. V 26. minúte, po chybnej Švarného rozohrávke, ktorú zachytil Lipin, bravúrne zasahoval Garnett. V polovici zápasu Barys nevyužil presilovku. Po jej skončení sa pred Garnetta dostal Boyd, kanadský brankár svoj tím podržal. V 35.minúte zamkla Tičarova formácia domácich v pásme, ani Tičar ani Jeglič Laca neprekonali. V zápätí neuspel ani Viedenský. Do tretice už Laco nestačil na Skalického strelu. V závere tretiny hral Barys presilovku, na 4:3 zvýšil Starčenko. Odpoveď belasých prišla okamžite, na 4:4 vyrovnal nahodeným pukom na Laca Starosta.

Záverčná časť sa niesla v duchu nepresností na oboch stranách. Brankári boli na mieste. Po aktivite Ľubomíra Višňovského hrali belasí presilovku. Laco dobre zasiahol pri dvoch Višňovského šanciach, skóre sa nemenilo. Príležitosť presilovej hry dostali domáci, Slovan sa dobre bránil. V oslabení mohol Kašpar poslať svoj tím do vedenia. Barys Slovan zatlačil, ten sa dostal do prečíslenia, Bartovič po súhre s Nagyom nedokázal zakončiť. V 57. minúte dostal Barys možnosť presilovky, Viedenský v oslabení neuspel. Astana bola nebezpečná, Slovan jej tlaku odolal.  Po 60.minútach sa zápas skončil remízou 4:4.

Predĺženie veľa čistých príležitosí neprinieslo. V jeho závere sa pred Garnetta predral Chudjakov, ktorý rozhodol.

Ohlasy, zdroj:hcslovan.sk

Miloš Říha: „Prvá tretina nebola z našej strany vôbec dobrá, v druhej tretine sme hru zlepšili, boli sme lepší. V tretej tretine sme mohli rozhodnúť, boli tam situácie dva na jedna, no gól sme streliť nedokázali. V predĺžení rozhodla banálna chyba, ktorá nás obrala o bod.“

Pavol Skalický: „Dnes sme sa trochu ťažšie rozbiehali, prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Dá sa povedať, že sme svoj výkon zlepšovali každou tretinou, ale celkove asi oni boli o ten jeden gól lepší. V závere premenili jednu svoju šancu, my nie a preto vyhrali. Gól, ktorý strelila naša formácia, paradoxne padol po prehratom buly. Skoky však puk súperovi dobre vypichol, ja som vystrelil na bránu a Laco zrejme ten puk uvidel neskoro.“

Lukáš Kašpar: „Päť inkasovaných gólov v zápase, to je príliš veľa, s tým sa len zriadka dá vyhrávať. Tie zápasy, ktoré sme na tripoch vyhrávali, sme hrali veľmi dobre z obrany, a popri tom sme dokázali nejaké góly streliť a bodovať. Keď dostaneme päťku, len veľmi ťažko sa vonku vyhráva.“