Slovan vstúpil do jarnej časti výhrou nad Prešovom

FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Tatran Prešov – Talian – Petko, Bartek, Dzurik, Haladej – Leško(82. Haščák), Micherda, Kerstes(87. Tuboniemi), Kubus(72. Grešák) – Streňo, Katona

Slovan Bratislava – Mucha – Sekulič, Saláta – Rundič, Kubík – Kóňa, De Kamps – Oršula(74. De Marco), Soumah(90. Pinte), De Sa(65. Priskin) – Čavrič

Rozhodca: Královič – Hancko, Žákech

Diváci: 1585, hralo sa v Poprade

V prvom polčase začali hrať oba tímy svižný futbal, ako prvý sa do tutovky dostal po druhom rohovom kope domáci Dzúrik, ktorý sa v piatej minúte uvolnil cez dvojicu brániacich hráčov, no v tutovke hlavou minul. Neskôr prevzal iniciatívu Slovan, v 11. minúte vyskúšal pozornosť Taliana spoza šestnástky De Sa. V 20. minúte ten istý hráč spálil tutovku po spolupráci Oršula – Soumah. Zakončenie De Sa s námahou vyriešil na zemi ležiaci obranca. V 24. minúte Streňo zbytočne atakoval Šekuliča a videl žltú kartu, o minútu neskôr ten istý hráč unikol po krídle, ale jeho center ani jeden z dvojice domácich neupratal za Muchu, ten zasiahol. Ku koncu polčasu sa už nič zaujímavejšie neudialo.

V úvode druhej časti belasí nepožičiavali domácim loptu, no proti pozornej obrane vždy stroskotali. Naopak v 55. minúte skvelo našiel Kubuša Katona, no Kubuš z voleja netrafil bránu.
Všetko podstatné sa udialo od 69. minúty. Čavrič vyzvŕtal obranu domácich, no Talian si s jeho pokusom s námahou poradil. Z okamžitého brejku, ktorý potiahol aktívny Streňo nasledoval roh, po ktorom Kubus spálil obrovskú šancu. O pár sekúnd neskôr Soumah ukázal v čom je silný, prešiel obranou domácich ako nôž maslom a pekným obstrelom nedal Talianovi šancu. Strela k tyči – 0:1. Od tohto momentu Slovan dominoval, ďalšia krásna akcia prišla v 80. minúte. De Kamps našiel Priskina, ten ťukol do jasnej pozície Soumahovi, ktorý pohodlne zvýšil na 2:0.

ŠK Slovan si vezie z Popradu tri body, dostal sa na druhé miesto tabuľky o skóre pred Podbrezovú a manko na vedúcu Žilinu stiahol na deväť bodov.