Slovanisti v Európskych ligách

Väčšine hráčov Slovana sa končia zmluvy k 30.4.  Nie všetci, ktorí začali so Slovanom letnú prípravu, odohrali za belasých celú sezónu. My sme sa pozreli ako sa darilo Slovanistom, ktorí dohrávali ročník 2014/2015 v iných ligách.

Hneď v septembri sa klub rozlúčil s dvojicou hráčov, obrancom Tomášom Mojžíšom a útočníkom Martinom Bakošom. Obaja si to namierili do Česka, Mojžíš do Pardubíc, kde ale odohral iba pár zápasov. Sezónu dohral v TPS Turku 45 zápasov  (1+5). Martin Bakoš prestúpil do Liberca, 44 zápasov  (14+11). V Septembri skončil v Slovane hlavný tréner Rostislav Čada, ktorý zamieril za Bakošom do Liberca. Bielych Tigrov viedol do 30.1.2015, potom zo zdravotných dôvodov z funkcie odstúpil.

DSC08710

Koncom októbra belasých posilnil Čech – Tomáš Rachůnek. Ten stihol odohrať iba deväť zápasov – bez bodového zápisu. 27.11. sa s ním vedenie klubu dohodlo na ukončení spolupráce. Jeho kroky smerovali do rodného Česka. Upísal sa Olomoucu, kde odohral 32 zápasov (5+5).  Podobný osud ako  Rachůnka postihol aj Štefana Ružicku, ktorý sa k tímu pridal v novembri. Počas svojho pôsobenia v Slovane laboroval so zranením, odohral napokon iba 11 zápasov (2+2). Koncom januára prestúpil do Třinca,  s ktorým bojoval o titul. Na ten nedosiahol, jeho tím podľahol v napínavej série Litvínovu 3-4 na zápasy.  V Třinci získal v 24 zápasoch 12 bodov (4+8).

Začiatkom decembra sa Slovan dohodol na ukončení spolupráce s Kurtisom Fosterom.  Ten si v 18 zápasoch na svoje konto pripísal bod za asistenciu. Jeho kariéra úspešne pokračovala v Nemecku. S Adlerom Mannheim získal majstrovský titul. Kanadské bodovanie si v 31 zápasoch obohatil o 14 bodov (6+8)

DSC01147

V polovici decembra klub opustil Mário Bližnňák, ktorý dohrával sezónu v Plzni. Za Slovan odohral 28 zápasov  (0+2). Na západe Čiech si pripísal na svoje konto 26 zápasov a zaknihoval 12 bodov  (7+5). Koncom novembra sa Slovanu zranil Johan Backlund, na jeho miesto prišiel Kanaďan David Leneveau.  Brankár so skúsenosťami z NHL nastúpil na jediný zápas, proti Petrohadu ho po druhom góle vystriedal Janus.

V decembri zo Slovana do Luleå prestúpil Jonathan Sigalet.  Za Slovan stihol odohrať 38 stretnutí, v ktorých si pripísal bod za prihrávku. Vo Švédsku absolvoval 27 zápasov, získal 10 bodov (3+7). S tímom sa tešil z víťazstva v Lige Majstrov.

DSC07528

Koncom januára si to do Sparty Praha namierili Michal Vondrka a Jaroslav Janus. Obaja hrali za Slovan od prvej sezóny v KHL.  V aktuálnom ročníku Vondrka nazbieral v drese Slovana v 45 zápasoch 19 bodov (7+12). Za Spartu odohral 15 stretnutí, v ktorých dosiahol pät bodov (1+4). Jaroslav Janus odchytal za Slovan 25 zápasov, úspešnosť zákrokov 89,1 % a s gólovým priemerom 3,01. V základnej časti v drese Sparty sa do bránky postavil na päť zápasov s priemerom 4,56 gólu na zápas a 84,8 % úspešnosťou zákrokov. V play-off si pripísal tri štarty, s priemerom 2,95 a úspešnosť zákrokov 88,8 %.

Na konci prestupového obdobia Banskú Bystricu na play-off posilnili Tomáš Surový, Andrej Kudrna a Patrick White. Všetkým trom chýbal k titulu majstra Slovenska iba krok. V finále Bystričania  prehrali s Košicami 4-2 na zápasy. Vo vyraďovacej fáze sa darilo najmä Andrejovi Kudrnovi, ktorý si v 18 zápasoch pripísal 13 bodov (6+7). Tomáš Surový zaznamenal 11 bodov (7+4). Američan Patrick White získal v play-off 7 bodov (3+4). Obranca Lukáš Kozák odohral v drese Dukly Trenčín v play-off päť zápasov, v ktorých raz asistoval.

 

 

Pridaj komentár