Súboje Slovana s Nitrou mali vždy korenie, bude to tak aj tentoraz? (VIDEO)

Hoci sa štvrťfinálová séria medzi Slovanom a Nitrou začne až 31. marca, my sme sa obzreli do minulosti a v spomienkach sa spolu s nami môžete preniesť na najpamätnejšie momenty súbojov týchto tímov.

Fanúšik Slovana snáď nikdy nezabudne na decembrový zápas v roku 2011. Oheň vášne sa rozdúchal po tom, ako sa do konfliktu dostal Miroslav Šatan a obranca Martin Bača. Zadák Nitry úplne nezmyselne napadol Šatana, nášho útočníka museli zašívať. Tento konflikt mal údajne dohru aj po zápase. Obranca Slovana Ivan Švarný a traja pracovníci SBS mali Baču v nitrianskej kabíne fyzicky napadnúť a pripojili k tomu niekoľko verbálnych vyhrážok. Druhá strana tieto obvinenia odmietla.

Ešte predtým v októbri bol nervózny aj domáci zápas Slovana s Nitrou, kde sa strhla táto bitka. Najaktívnejší v nej boli náš Michal Hudec a hosťujúci Mašlonka.

Ešte o dva roky skôr si to na Slovane rozdali tvrdí muži oboch tímov Miroslav Lažo a Michal Novák. Na body zvíťazil hrýč Nitry, ktorý Lažovi vyzliekol dres.

Veľmi nervózny bol aj duel z konca decembra 2003, kedy padlo 153 trestných minút. Do histórie vstúpila ako „silvestrovská“ bitka.

V marci 2012 zasa búrlivé publikum v Nitre videlo bitku, ktorej protagonistami boli Martin Bača a Kevin Harvey. Náš útočník síce utrpel krvavý šrám, ale ako prvý vyzliekol dres Bačovi.

V roku 2010 sa pobili aj Garip Saliji a bývalý tréner Slovana Roman Stantien. Pikantné na tomto súboji je, že Stantien potom o pár rokov neskôr pôsobil v Nitre ako asistent trénera Okuliara a Saliji bol stále v kádri Nitry.

Pridaj komentár