Tesná prehra s megafavoritom po hrdinskom výkone

Ženy ŠK Slovan Bratislava vo svojom druhom zápase na turnaji Ligy majstrov v slovinskej Ľubľane statočne vzdorovali bieloruskému FC Minsk. Po doslova famóznom kolektívnom a nesmierne hrdinskom výkone obrovskému favoritovi napokon podľahli najtesnejším výsledkom 0:1, keď si jediný gól stretnutia dala v 75. minúte nešťastne hlavou do vlastnej brány stopérka belasých Sandra Pribilová. Vzhľadom na papierovú kvalitu oboch celkov ide o fantastický výsledok. Veď bieloruský šampión má káder plný profesionálnych a fyzicky veľmi dobre disponovaných hráčok, z ktorých mnohé sú zahraničnými legionárkami. V predchádzajúcich troch ročníkoch Ligy majstrov vždy vyhral svoju skupinu a postúpil do play-off. O sile Minska svedčí aj to, že nedávno si v prípravnom stretnutí s rakúskym majstrom St. Pöltenom poradil 4:0, pričom slovanistky pred rokom a pol St. Pöltenu podľahli 0:9. Belasé podriadili svoju taktiku kvalite súpera a sústredili sa predovšetkým na dôkladnú defenzívu a obrovskú bojovnosť. Svojím obetavým a rozumným výkonom si však vypracovali aj niekoľko šancí. Napríklad, hneď v štvrtej minúte skončila ďalekonosná strela Martiny Šurnovskej na brvne brány Minska. V závere súboja sa ešte slovanistky snažili využiť správny moment na efektívny protiútok, no skóre sa už nemenilo. Posledný zápas na turnaji odohrajú belasé v pondelok (13. 8.) o 17.00 hod proti domácej Olimpiji Ľubľana na štadióne Stožice, ktorý je domovským stánkom slovinskej futbalovej reprezentácie.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Proti nám stál súper, s ktorým sa nemôžeme porovnávať v ničom. Vedeli sme, že každú jednu chybu, každé jedno zaváhanie, bude Minsk schopný tvrdo trestať. Dievčatá sme na tento zápas veľmi dobre pripravili a hlavne oni si zaslúžia obrovskú poklonu za prístup, obetavosť a tímovosť, ktorú predviedli na ihrisku. Som nesmierne hrdý na túto partiu dievčat, ktorá všetkým dokázala, že aj v našich podmienkach sa dá dosiahnuť pekné výsledky, ale treba k tomu samozrejme poctivú robotu. Ani v poslednom súboji na turnaji proti domácej Olimpiji Ľubľana nie sme papierovým favoritom, ale budeme sa snažiť pripraviť dievčatá tak, aby opäť predviedli vynikajúci výkon.“

 

FC MINSK – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:0 (0:0)

Góly: 75. Pribilová (vlastný).

Zostava Slovana: Matúšková – Kulová, Pribilová, Čeriová, Bytčánková, Pračková – Hollá (C), Bačová (90+3. P. Gašparovičová) – Niňajová (57. Kaláberová), Švecová (77. Koleničková) – Šurnovská.

[Best_Wordpress_Gallery id=“141″ gal_title=“Minsk – Slovan“]

 

 

Pridaj komentár