Višňa sa oficiálne rozlúči s kariérou v lete

Jedenásteho augusta sa na zimnom štadióne Ondreja Nepelu bude oficiálne lúčiť s kariérou Ľubomír Višňovský. Hráč, ktorého fanúšikovia po poslednom zápase sezóny 2015/16 vyprevadili z ľadu búrlivým potleskom, ale aj nejakou tou slzou. Mnohí verili a dúfali, že Ľubov zdravotný stav dovolí rodákovi z Topoľčian ešte obliecť dres Slovana v KHL. Žiaľ, to sa už nestane a 11.8. v ňom „Višňa“ odohrá svoj posledný zápas. „11. augusta sa definitívne rozlúčim. Verím, že ľudia prídu a že uvidia peknú šou,“povedal Višňovský pre náš web. Zápas sa bude niesť v znamení hráčov, s ktorými Ľubo Višňovský strávil najkrajšie roky svojej kariéry. Proti sebe nastúpia Legendy Slovana a Slovenskí zlatí chlapci.

„Ja som zoznam hráčov, s ktorými by som si rád na svojej rozlúčke zahral, spísal iba v stredu. Takže v tejto chvíli vám ešte nemôžem prezradiť, kto všetko na exhibícii vystúpi, oficiálnu pozvánku nedostal ešte nikto. Mená budú známe neskôr, teraz si to ešte nemôžem dovoliť,“ prezradil Višňa a pokračoval: „Za Slovan by však mali hrať hráči, s ktorými som hrával od roku 1994 keď som prišiel, to platí aj o Slovensku. Nemôžem si už bohužiaľ zahrať s každým, s ktorým som hral,“ čím si Ľubo spomenul na nebohých spoluhráčov a kamarátov Demitru a Hlinku.

Visna_rozlucka

Hráčov, ktorých by si ikona Slovana mohla zavolať na rozlúčku s kariérou, by mohlo byť neúrekom. A to nielen zo Slovenska, ale aj spoza mora. „Napadlo ma to, že by prišli aj nejakí chalani z NHL, aj som premýšľal nad tým, aby fanúšik na Slovensku videl tých hráčov, ale bolo by to náročné. Preto som sa nakoniec rozhodol pre takúto rozlúčku, ktorá bude symbolizovať najkrajšie roky mojej kariéry a pripomenie mi aj moje prvé kroky a začiatky s hokejom,“ vysvetlil.

Zatiaľ nie je ešte jasné ani to, kto povedie obe mužstvá v pozícii trénerov. „Trénerov som za svoju kariéru zažil veľmi veľa. Chcem pozvať aj tých, pod ktorými som začínal ako žiačik. Kto bude stáť na lavičke ešte neviem, ale určite pozvem tých trénerov, pod vedením ktorých som dosiahol najväčšie úspechy,“ doložil Višňovský. Obranca Slovana i Slovenska sa v zápase predstaví v oboch dresoch, my vám samozrejme neskôr prinesieme zostavy oboch tímov. Už teraz je však jasné, že sa môžeme tešiť na hviezdy ako Pálffy, Lažo, Lašák, Cíger, Kapuš, Zedník, Stümpel, Bondra, Šatan a veľa ďalších.

Pridaj komentár