Vráti Slovan svojim súperom na tripe požičané?

HC Slovan vstupuje týmto náročným tripom s nadsádzkou povedané do finálovej fázy tejto sezóny. Po tomto štvorzápasovom vystúpení proti Novokuznecku, Novosibirsku, Vladivostoku a Chabarovsku ho čakajú posledné tri stretnutia v základnej časti. Tú uzavrie doma s Rigou a vonku proti Soči a Lokomotivu Jaroslavľ.

Návrat do úvodu sezóny

Pri návrate na začiatok sezóny prichádzame k záveru, že práve títo súperi boli prvými pre Slovan v jej úvode. V tom čase sa zdali tieto mužstvá na rozbeh ideálne. Opak bol pravdou. Dodajme, že hneď v úvode Slovan nemohol počítať s viacerými hráčmi, ktorých trápila črevná viróza. (Tičar, Barker, Brust, neskôr aj Nagy). Slovan prvý zápas s Vladivostokom prehral 1:3, s Chabarovskom 0:1. S nelichotivým skóre 1:4 nastúpil proti Novokuznecku, ten si to odskákal, keď v Bratislave prehral 0:6. Strelecky povzbudení Slovanisti napokon doma nestačili ani Novosibirsk, ktorému podľahli tesne 2:3. Zo štyroch domácich zápasov proti súperom z Východnej konferencie získal Slovan chudobné tri body. Fanúšikovia si po stretnutí s Novosibirskom kládli rečnícku otázku. „Nebudú nám tieto body v konečnom účtovaní chýbať?“

Situácia na konci sezóny

Slovan sa postupne dostával do tempa, podarilo sa mu vyhrať viacero dôležitých duelov. Okrem toho, zaknihoval série, v ktorých dokázal vyhrať viac zápasov v rade, čím sa dostal sedem stretnutí pred koncom základnej časti na postupovú ôsmu priečku. Od piatka sa predstaví na spomínanom tripe, svojím súperom má teda čo vracať. Zúčtovanie prichádza v čase, kedy sa každý bod v prospech Slovana počíta, ideálne sú pochopiteľne tri. Tie sa cenia v danej situácii o to viac. Zatiaľ čo Novokuzneck je spolu s Chabarovskom z hry o play-off von, zvyšní dvaja súperi bojujú o čo najlepšie postavenie v tabuľke pred vyraďovacou časťou. Prvý zápas s Novokuzneckom bude z nášho pohľadu kľúčový, Slovan sa ale bude musieť vysporiadať so šesťhodinovým časovým posunom, čo tiež nie je jednoduché. Nasledovať bude Sibir Novosibirsk, súper, ktorý sa počas ročníku pohyboval v čele Východnej konferencie. Slovan následne čaká ďalší presun, tentokrát na samotný východ Ruska, kde sa opäť bude musieť popasovať s časovým posunom. Vladivostoku by play-off nemalo ujsť.

table

Konkurencia v boji o play-off

Stále platí. Slovan má všetko vo vlastných rukách. Navyše po strede sa do bojov k Medveščaku nenápadne pridal aj Minsk. Dinamo už dorovnalo porciu odohratých zápasov ako má Slovan (53). Bodový rozdiel je rovnako ako so Záhrebom päťbodový. Pre viacerých sa podaril Minsku husársky kúsok, keď vďaka efektivite v presilovkách zdolal SKA Petrohrad 3:2. V zápase boli lepší hostia, tí zlyhali v koncovke, naopak domácim toto víťazstvo dodalo reálnu nádej zabojovať o tak vysnívanú ôsmu priečku, o ktorú bojuje trojica klubov. Pri trojbodovom systéme je zrejmé, že päťbodový náskok Slovana pred svojimi súpermi nie je šesť, či sedem duelov pred koncom rozhodujúci. Spartak Moskva je pravdepodobne z hry vonku, ten stráca na Slovan deväť bodov. Všetci vedia, o čo sa hrá, preto najbližší trip Záhrebu a Slovana, na ktorom sa stretnú s tými istými súpermi bude o tom, kto sa lepšie vysporiada s náročným cestovaním, časovými posunmi a tlakom, ktorý je na nich vyvíjaný.  V neposlednom rade pôjde o výkon na ľade! Možno má navonok ľahší zápasový program Dinamo Minsk, ale stretnutia na ľade Čeljabinsku, či Nižnekamsku nebývajú jednoduché. Doma ich čaká náročný duel s Jokeritom i Novgorodom. Karty môže zaujímavo zamiešať i dvojzápas so Spartakom Moskva. V každom prípade, ich výhra nad SKA situáciu v závere sezóny zdramatizovala, Slovanu zrazu pribudol ďalší silný hráč v boji o play-off.

minsk  a zahreb

Pridaj komentár