Za Parého hovoria výsledky, Višňovský ponuku má

Do Slovana prichádza nová tvár. Kanaďan Francis Paré vymení čierno-biely dres Čeľjabinsku za belasý. Vedenie Slovana na čele s generálnym manažérom Marošom Krajčim sa na jeho výmene dohodlo počas nedávneho tripu. „Za Parého hovoria dobré referencie, ktoré sme dostali. Na jeho výmene sme sa dohodli s Čeľjabinskom počas tripu. Kvalitných voľných hráčov na trhu veľmi nie je,“ vysvetlil zmenu v kádri belasých generálny manažér Maroš Krajči. Opačným smerom si to namieril Filip Novák, ktorý si v drese Slovana zahral v šestnástich dueloch, pripísal si dva kanadské body a zaznamenal jeden mínusový bod. „Filip Novák nám pomohol, takého obrancu by som chcel mať v mužstve určite na dlhšie. Bol však u nás podľa dohody iba na krátky čas, aby sa rozohral. Keby sme nepristúpili k jeho výmene, tak či tak by sme o neho prišli. Je to miliónový hráč a Slovan si ho jednoducho nemôže dovoliť. Je to profesionál a služby, ktoré pre nás odviedol, si veľmi vážime,“ poďakoval Krajči českému legionárovi.

???????????????????

Francis Paré je 28-ročný center a podobne ako Marek Viedenský, hrá na pravú stranu. „Pravákov je vždy menej, takýto hráč sa do mužstva vždy hodí, najmä do presiloviek. Za Parého však hovoria výsledky, chceli sme ho na základe jeho bodovania z posledných sezón. Máme na neho naozaj dobré referencie z čias jeho pôsobenia v Magnitogorsku, v Čeľjabinsku i vo Fínsku,“ pokračoval generálny manažér belasých v zdôvodňovaní, prečo siahol práve po tomto kanadskom útočníkovi. Fanúšikovia sa teda môžu opäť tešiť na zaujímavú tvár v drese belasých, Francis si však najlepšie publikum v KHL ešte v sobotu neužije. „Dnes je ešte v Soči s Čeľjabinskom, všetko doriešime v priebehu budúceho týždňa,“ ozrejmil Krajči.

Odchod Nováka a výmena obrancu za útočníka dáva fanúšikom Slovana opäť nádej, že sa do mužstva vráti Ľubomír Višňovský. Ten zatiaľ ďalšie pôsobisko vo svojej kariére tají, Maroš Krajči nám na našu otázku ohľadne ikony Slovana povedal: „Všetko záleží iba na ňom. Od nás ponuku má. Záleží aj na tom, ako sa cíti zdravotne, uvidíme,“ reagoval Krajči na túto tému.

Kto je Francis Paré:

Narodil sa 30, júna 1987 v Lemoyne v kanadskej oblasti Québecu.
Draftoval ho Detroit Red Wings, odohral však iba päť sezón na jeho farme v Grand Rapids.
Sezónu 2013/14 strávil vo fínskom TPS Turku kde si v 30 zápasoch pripísal 28 bodov (13+15).
Na konci tej istej sezóny odišiel do Magnitogorska, s ktorým vyhral Gagarinov pohár a strávil v mužstve aj ďalšiu sezónu, nie však celú. V Metalurgu nazbieral v 76 zápasoch 17 bodov (9+8), v play-off pridal 9 (7+2).
Do Čeľjabinska odišiel v polovici sezóny 2014/15, za ktorý nazbieral v 42 dueloch 19 bodov (13+6), v play-off 2 (1+1).

 

 

Pridaj komentár