Zakliaty Čerepovec

Severstal Čerepovec vs. HC Slovan Bratislava 4:2 (0:0, 2:0 , 2:2)

Góly a asistencie:  26. Kagarlicky (Mons), 32. Monachov (Stasenko, Kupcov), 48. Černov (Mons, Karglicky), 55. Kovyršin PP- 42. Nagy (Tičar), 51 . Tičar (Nagy, Sersen)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Šinin, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Lukin, Berdnikov – Truňov, Trubačov, Thuresson – Kazakovcev, Kovyršin, Bučnevič – Kagarlicky, Mons, Černov – Nikoncev, Monachov, Kupcov

HC Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Baranka, Sersen (A), Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Kudrna, Tičar, Netík – Rehák, Surový, Bartovič (C) – Lunter, White

Rozhodca: Hašilov, Gusev – Aľjošin, Sazonov, Vylúčení: 5:8 navyše Murley DKZ Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Prvú vánejšiu šacnu si vypracovali domáci, ktorí mohli využiť nedoruzumenie Kozáka s Backludom. Slovan prečkal prvé oslabenie bez ujmy, domáci boli v úvode zápasu aktívnejší. Počas presilovky Slovana unikol v oslabení Kazakovcev, stav sa nemenil ani po Mihalikovej šanci. Nagy v 100% šanci neprekonal z brejku Štepánka, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Diváci v Ľadovom paláci v prvej tretine videli dosť vylúčených, ale gólu sa nedočkali.

V pochmúrnej atmosfére sa od úvodu druhej časti hral uspávací hokej. Pri súhre Černova s Kagarlickým čaroval Backlund, predviedol tri vynikajúce zákroky. Vzápätí nevyužil Slovan presilovku. Po návrate Kagarlického z trestnej lavice, sa po Brejčákovom nedôslednom bránení ujali domáci vedenia. Štastným gólom otvoril skóre spomínaný Kagarlicky. v 32. minúte sa najlepšie pred Backlundom zorientoval Monachov 2:0. V 38. minúte bol Slovan blízko ku gólu, Surového strela skončila na brvne.

Belasí v 42. minúte dokázali streliť kontaktný gól, po súhre Tičara s Nagyom sa dostal Slovan do zápasu. Slovan bol lepším tímom, v 48. minúte ale z protiútoku pridal tretí gól Černov. V 51. minúte Tičar po Nagyovej prihrávke znížil na 3:2. Po nevyužitej presilovke Slovana, ktorú nehrali belasí zle, svoju presilovku využili domáci 4:2. Ani v záverečnej hre bez brankára sa Slovanu nepodarilo znížit, ukončil svoj trip prehrou.

Hlas po zápase – zdroj: hcslovan.sk

Petri Matikainen: „Gratulujem domácim k víťazstvu. S tromi útokmi a tromi obranami sme robili čo sme mohli. Máme veľmi veľa hráčov zranených, no hráči bojovali od začiatku až do konca.“