1.RC Slovan Bratislava začína sezónu!

Pred prvým zápasom sezóny sme sa zhovárali s manažérom 1.RC Slovan Michalom Mihálikom, ktorý pre SlovanPositive povedal:

 

Michal už v sobotu štartuje 1.RC Slovan svoju sezónu v sedmičkovej slovenskej lige, čo rozhodlo o tom, že tento rok nehráte českú ligu?

Dôvodov je viacero.  Jeden z hlavných dôvodov je nabitý program v lige v jej jesennej časti. Aktuálne nemáme taký široký káder, preto sa chceme sústrediť na domácu ligu a súťaže v nej.

V lete ste vyhrali  turnaj v Žiline, odohrali ste okrem toho ďalšie prípravné zápasy či turnaje počas prípravy na sezónu?

Nie nehrali sme. zamerali sme hlavne na tréningy. Máme informáciu od našich súperov, že ani oni nehrali prípravné zápasy, sme pred ligou na rovnakej štartovacej čiare.

Nastal v tíme nejaký pohyb smerom dnu či von?

Do tímu pribudli dvaja noví hráči. Francúz a Španiel, ktorí na Slovensku študujú, v rámci Erasmusu. Veľmi veľa si od nich sľubujeme, sú to kvalitní hráči! Z tímu občas niekto odíde, ale zvykne sa vrátiť, nehovoril by som preto o odchodoch z tímu.

Aký formát súťaže budete hrať? Aké máte ambície?

Hráme sedmičkovú ligu, v ktorej sa v rámci jedného turnaja v každom kole stretneme s každým jej účastníkom. Je to trošku iné ako u žien.  Okrem toho budeme hrať aj Slovenský pohár – ten sa hrá vo formáte  15 tkového rugby, hrať by sa malo  25.10.

Ambície sú najvyššie, ale hlavne sa chceme zamerať na rozvoj rugby a stabilizáciu kádru, ktorý je dnes 20členný.

Ako hodnotíte vystúpenie žien v ich súťaži?

Ženy majú nového trénera, z môjho pohľadu hrajú dobre, ale chýbajú lepšie výsledky. Niekedy je to aj o psychike športovca, ak v tenise prehrávate 0:4 v prvom sete, väčšinou sa už idete sústrediť na ten druhý…. Verím, že časom prídu aj dobré výsledky! Potenciál máme!

Čo by si chceli odkázať na záver fanúšikom rugby na Slovensku?

Budeme radi, keď nás prídu povzbudiť na zajtrajší turnaj. Okrem toho by som ich pozval sledovať na TV Dajto  22.11.od 20.00 zápas medzi Francúzskom a Argentínou, kde by som mal pôsobiť v roli komentátora.

 

ROZPIS ZÁPASOV NA SOBOTŇAJŠÍ TURNAJ:
11:00 Bystrc Trnava
11:20 Žilina Košice
11:40 Bystrc Slovan
12:00 Trnava Žilina
12:20 Slovan Košice

13:00 Žilina Bystrc
13:20 Trnava Košice
13:40 Žilina Slovan
14:00 Košice Bystrc
14:20 Slovan Trnava

Pridaj komentár