Kristián Kolčák hodnotil aktuálny stav v belasom tábore.

Po zápase s SSC Neapol sme sa zhovárali o aktuálnom stave v Slovane s Kristiánom Kolčákom, ktorý pre SlovanPositive povedal:

Kristián vy ste hrali proti Neapolu aj pred piatimi rokmi, v čom bol tento zápas iný od toho z roku 2009?

Vo štvrtok sa hralo o body, o dosť veľké peniaze, prestíž v Európskej lige. Neapol bol favoritom zápasu, čo potvrdil dvomi gólmi. V minulosti išlo o exhibičný zápas, v ktorom sme si futbal chceli užiť pri príležitostí osláv 90. tých rokov od založenia klubu. Súper hral v úplne inej zostave, kvalita jeho kádra nebola taká ako dnes. Marek hral v oboch zápasoch a v oboch mal prsty pri rozhodujúcich okamihoch.

Ak by sme porovnali posledné zápasy s Bernom, Podbrezovou, Trenčínom či SSC Neapol, všetky majú spoločnú vlastnosť. Nedokázali ste v nich skórovať. Čím to je?

Áno máte pravdu, v týchto zápasoch nám to tam ako sa hovorí nepadlo. V Berne, som mal sám šancu skórovať, chýbalo málo, strela skončila na žrdi. Šance si dokážeme vytvoriť, ale vo finálnej fáze nie sme dôslední. Musíme túto činnosť viac na tréningoch cvičiť. V Podbrezovej to bol slabý výkon z našej strany, sme si toho vedomí.  Túto smolu by sme chceli pretrhnúť už v najbližšom zápase, góly sme nezabudli strieľať.

Do zápasu ste sa dostali z lavičky v záveru zápasu, ako teda vyzeral zápas z vášho pohľadu?

Z môjho pohľadu podal Neapol vysoko taktický výkon, typický pre taliansky futbal. Hrali umne, držali loptu na svojich kopačkách, čakali na našu chybu, hlavne, ale neboli nervózni zo stavu 0:0 v 30.minúte. Až potom padol prvý gól Neapolu po Marekovej hlavičke.

V čom bol super lepší? Mali ste z neho príliš veľký rešpekt?

Určite rešpekt sme mali. Proti nám nastúpil medzinárodný tím, plný reprezentantov rôznych krajín. Nechceli sme otvoriť hru. Poučili sme sa zo zápasu s Bernom, ktorý nám nevyšiel. Ako ste mohli vidieť boli silní na lopte, hrali na istotu, nepúšťali nás do koncovky. Snažili sme sa od úvodu pokryť Mareka, ktorý v Bratislave podal výborný výkon.

Po zápasoch s takýmito súpermi si zvyknú hráči vymeniť dres, s kým ste si vymenili dres vy?

Ja som si vymenil dres s Ilnerom.

Už v nedeľu Vás čaká zápas s lídrom z Trenčína na jeho pôde, s ktorým ste nedávno doma prehrali 0:2, podarí sa vám odčiniť túto prehru?

Bol to smolný zápas, súper nás potrestal za naše chyby. Navyše sme boli dosť na dne po psychickej stránke, po prehrách s YB a remíze v Dunajskej…nebola optimálna nálada v tíme. Zápas sme si prehrali sami. Trenčín hral svoju hru, ktorú predvádza aj na svojom domácom ihrisku. My sme sa báli ísť do koncovky…

Trenčania hrajú domáce zápase na umelej tráve, bude to veľká výhoda pre nich?

Určite je Trenčín vo výhode, ale my sme proti nim na ich pôde odohrali viacero zápasov, ideme do zápasu s cieľom vyhrať, a dostať sa z tejto krízy už v tomto zápase! Raz už túto smolu musíme pretrhnúť, urobíme pre to všetko! Poznáme ich štýl – majú dobre pokryté kraje obrany, obrancovia si zbiehajú za obranu súpera, sú silní na lopte. Fero Kubík nám poradí, na ktorých hráčov si treba dať najväčší pozor, musíme hrať ako tím!

Pri treste Gorosita sa otvára pre Vás možnosť hrať častejšie v základnej zostave, pokúsite sa ju využiť?

Gorosito dostal trojtýždňový dištanc. V lige som odohral posledné dva zápasy celých 90 minút. Slovan má však široký káder, je na trénerovi koho postaví. Na tréningoch driem na sto percent, som pripravený nastúpť na zápas v Trenčíne.

 

Pridaj komentár