134. derby bez víťaza

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:0 (0:0)

Žlté karty: Mikovič, Halilovič, Jirka, Godál –  Priskin, Savičevič, de Kamps, Soumah, Kubík

Červená karta: També

FC Spartak Trnava: Jakubech – Horník, Godál, Greššák, Kadlec – Araujo, Sloboda – Schranz (58. Jirka), Halilovič (77. Mihálik . 90. Košťal), Mikovič  – També.

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Kotula, Saláta, Sekulić  Ligeon – Savičevič (68. Scott), de Kamps – Schet, Soumah (89. Oršula), Kubík (61. De Sa) – Priskin.

Návšteva: 7637

Rozhodovali: Chmura – Brendza, Chládek.

Slovan vstupoval do derby s vedomím, že posledných päť stretnutí s Trnavou neprehral. V 7. minúte sa do stopercentnej šance dostal po peknej kombinácii Soumaha so Schetom Priskin. Ten z blízka Jakubecha neprekonal. Trnava odpovedala priamym kopom z výhodnej pozície. Skóre sa nemenilo. Po štvrťhodine hry prišlo zaváhanie v obrane Slovana. Trnavskú možnosť zmaril dobre postavený Kotula, ktorý dvakrát po sebe zablokoval Halilovičovu strelu. Hráč Spartaka mal pred sebou poloodkrytú bránu. V 19. minúte chytil Jakubech čistý gól Soumahovi, ktorý nedokázal zakončiť po Kotulovom presnom centri z pravej strany. Trnavský brankár vytlačil aj dobre mierenú strelu toho istého hráča o pár minút neskôr na rohový kop. Zápas sa musel divákom páčiť, akcie sa striedali na oboch stranách. 10 minút pred koncom prvého polčasu Mucha bezpečne chytil Godálov pokus. Podobne ako Kotula aj Saláta musel v závere prvého polčasu zasahovať ako posledný pri Tambého zakončení.

Druhý polčas začala Trnava priamym kopom, Slovan odpovedal Priskinovou hlavičkou do Jakubechovho náručia. Po hodine hry zaujal Godálov výpad, jeho zakončenie však išlo vysoko nad. Trnava mala miernu prevahu, jej snaha však končila na šestnástke hostí. V 68. minúte sa nepríjemne zranil Savičevič, ktorého musel striedať Scott. Hra stratila tempo, oba tímy sa snažili neurobiť chybu. Zatiaľ čo prvé dejstvo ponúklo niekoľko gólových príležitostí, to druhé bolo na šance chudobné. Nič na tom nezmenila ani Jirkova spätná prihrávka na Mikoviča, či nedôrazná Priskinova hlavička. V závere També nezmyselne poslal k zemi Ligeona, za tento faul inkasoval červenú kartu. 134. derby  skončilo bezgólovou remízou.

Pridaj komentár