BK Slovan v Poprade s tesnou prehrou

BAM Poprad – BK Slovan 65:61 (16:21, 18:15, 13:11, 18:14)

V druhom zápase o siedme miesto sa BK Slovan predstavil na palubovke Popradu. Pre oba celky bol ten tento mimoriadne dôležitý. Od úvodu sa hral vyrovnaný basketbal, oba celky sa striedali vo vední. Slovan v siedmej minúte viedol 9:11, keď úspešnou trojkou poslala svoj tým do vedenia Mlynarovičová. Vzápätí už belasé viedli 12:16, domácim sa prestalo dariť v koncovke. Slovan napokon vyhral prvú štvrtinu o päť bodov 16:21. V druhej časti belasé svoje vedenie navýšili na deväť bodov, keď v 14. minúte viedli 20:29. Popradčanky stiahli náskok belasých na polčasových 34:36, čím zápas zdramatizovali.

V úvode druhého polčasu trojkou otočila stav zápasu vo svoj prospech Hamaliarová, Slovan odpovedal akciou Talajkovej. Obe družstvá sa sústredili na defenzívu, v 23. minúte bol stav vyrovnaný 41:41. Potom Slovanistky zlepšili koncovku, aby Marcová zvýšila na 43:47. V závere tretej časti Slovan chyboval, čím sa podarilo domácim vyrovnať na 47:47. Skóre poslednej štvrtiny otvorila domáca Hadáčová,  k nej sa pridala Therien, aby Poprad v 33. minúte odskočil svojím súperkám na 51:47. Slovanu sa prestalo dariť v útoku, čo domáce využili, v 35. minúte viedli 57:51. Popradčanky hrali tvrdo, po ich zákrokoch sa hráčky z Bratislavy ocitli na zemi. Keď Talajková zakončila s faulom,  Slovan prehrával v 36. minúte iba 57:56. Keď Jacková a Mlynarovičou pridali trojky, stav zápasu bol 60:59  a stále otvorený. Slovanistky nezvládli záver zápasu, keď nedokázali úspešne zakončiť tri svoje útoky. Poprad po výsledku 65:61 vyrovnal stav série na 1:1. Tretí duel je na programe v sobotu o 15:00 v Bratislave.

Najlepšou strelkyňou z domáceho družstva bola s 21 bodmi Hadáčová, na strane Slovana sa najviac darilo Mlynarovičovej, autorke 16 bodov.