Päť postrehov zo zápas s Avtomobilistom Jekaterinburg (VIDEO)

Slovan dokázal otočiť duel s Avtomobilostom, aby si pripísal druhý bod gólom Taffeho v predĺžení. Tomuto víťazstvu cez slzy ak to tak môžeme nazvať sa okrem niekdajšieho hráča Slovana Mareka Urama, prizerali aj prešovskí futbalisti, ktorí v Bratislave začali so zimnou prípravou. Slovan v zápase prišiel o dvoch hráčov. Proti svojmu bývalému klubu si zahral Sersen, ktorý v Jekaterinburgu v minulosti pôsobil. Súpera vôbec nešetril, vyslal na brankára až 9 striel, najviac ho musí mrzieť nepremenený nájazd z druhej tretiny.

Hra mladých

V zápase sa nás upútal počet mladých hráčov Slovana na ľade. Halama je ročník 1996, Sádecký 1997, Skalický 1995, Sukeľ 1996, Bačík a Rosandič obaja 1995. Mladí ukázali, že vedia zabojovať,  hoci ich Miloš Říha v zápase porotoval, Halama nahradil Sádeckého v druhej tretine. Najmladší člen tímu Boris Sádecký bol najlepším hráčom na vhadzovaniach v zápase, keď sa postavil päťkrát na buly, všetky vyhral! S Nedorostom a Jegličom viackrát podkúrili obrane súpera. Sukeľ začal opäť v prvom útoku, v prvej tretine sa zapojil do útočnej akcie, keď posunul Cheechoovi, ktorý, ešte hľadal Taffeho. V tretej tretine sa Halama so Sukeľom objavili po boku Musatova. Rosandič v zápase na modrej čiare viackrát predviedol svoj prehľad. V druhej tretine sa neukvapil, hoci mohol strieľať, pekne posunul lepšie postavenému Sersenovi. V tretej tretine po jeho pokuse brankár súpera iba s námahou vytlačil jeho puk smerujúci do šibenice. Najväčšiu porciu na ľade si odkrútil Bačík, ktorý sa objavoval na oslabeniach. Čerešničkou na torte bol gól Skalického, ktorého v ostatných zápasoch nebolo príliš vidno. Jeho teč znamenal kontaktný gól, ktorým sa Slovan vrátil do zápasu. Bola to jediná Skalického strela na bránu, na ktorú mu nahrával Rosandič.

Keď vyhrávaš ani nevieš ako

Povedzme si na rovinu, súper sa dostal do vedenia náhodne, keď si Švarný nešťastne zrazil puk za Brusta. V závere prvej tretiny síce opečiatkoval spojnicu, ale to bolo asi tak všetko. To, že platilo staré známe nedáš-dostaneš, je vecou náhody. Jekaterinburg zakončil peknú kolmú akciu druhým gólom. Nemali sme pocit, že by Brust musel vytiahnuť nejaké zázračné zákroky. Súper sa po druhom góle zakopal pred vlastnú modrú čiaru, kde v pätici vyčkával na útoky Slovana. Mal síce k dispozícii zopár presiloviek, tie však nevyužil. Na ľade bol neprehliadnuteľný 196 cm vysoký Michnov, jeho spoluhráči v útoku Simakov s 167 cm a Golyshev so 172 cm – neskorší „muž zápasu“ vyzerali pri ňom dosť komicky. Napokon zvíťazila spravodlivosť,  po ktorej Slovan vďaka mohutnej  streleckej prevahe dokázal otočiť z 0:2 a vyhrať 3:2 pp.

Svedomie?

Tendenčné pískanie proti Slovanu. To je známa obohraná platňa počas pôsobenia Slovana v KHL Nebolo tomu inak ani v stredu proti Jekaterinburgu. V tejto sezóne sme boli svedkami viacerých pozoruhodných výkonov mužov v pruhovanom. Teraz dokázali posunúť túto latku ešte o level vyššie. To, že mal Slovan v ročníku toľko zranených hráčov, koľko mal, je do istej miery aj ich zásluha. V stredu belasí prišli o dvojicu kľúčových hráčov Nedorosta s Ďalogom. Až zarážajúce bolo, že podľa všetkých Rusov bol zákrok na Nedorosta čistý, hráč utrpel otras mozgu. Rozhodcovia nechutný Golysheov atak posúdil ako faul až dodatočne! Hráč v žiadnom prípade nemal záujem  hrať puk. To sa na ľade objavil aj Miloš Říha, ktorý na ľad nechodí. Samotný Golyshev sa čudoval, nechápavo krútil hlavou, za čo je vylúčený. Už cez zápas sme boli svedkami rôznych neodpísaných zákrokov. Brankár Brust viackrát sudcom dohováral, niekoľkokrát im hrozil hokejkou. Ak by mohol, s radosťou by Golysheva vyniesol pri jeho odchode z ľadu na vidliciach do šatne. V predĺžení rozhodcovia korunovali ich výborný výkon neodpískaným faulom na Ďalogu, ktorý si zlomil ruku. Ak má vedenie KHL svedomie, tak musí vyvodiť dôsledky voči rozhodcom. Sami sme zvedaví, aký trest dostane Golyshev.

Tičar vs Jeglič

Už pri hymnách si Rok Tičar vyslúžil potlesk. Bratislavský fanúšik tak ocenil jeho výkony, ktoré v minulosti v Slovane odvádzal. Na ľade sa opäť stretol so svojou nerozlučnou dvojičkou nielen zo Slovana Jegličom. Obaja sa na ľade stretávali najmä pri nerovnovážnom stave. Tičar ako člen štvrtej formácie sa pravidelne objavoval na presilovke, zahral si aj oslabenia. Neraz sa po sľubnom začiatku v drese Jekaterinburgu ocitol na tribúne, tréneri ho nasadzovali aj v prvom útoku. Jeglič takmer so železnou pravidelnosťou nastupoval v druhej formácii s Nedorostom. Viac bolo v zápase vidno Jegliča, ktorý vyslal na bránu 5 striel, Tičar iba jednu. Komu sa viac v sezóne darí? Zdá sa, že viac z rozdelenia tohto dua utrpel Tičar, ktorý má na svojom konte 17 bodov (12+5), Jeglič ich nazbieral 21 (9+12). Dodajme, že vlani nazbieral Tičar 31 bodov (14+17), Jeglič 25 (7+18).

Všade prítomný Taffe

Američan od prvého zápasu potvrdzuje svoje prednosti. Mozog prvého útoku v ostatných dueloch predvádza výborné výkony. Nebolo tomu inak ani v stredu. Keď v závere zápasu prebral puk, dlho ho nikomu nedal. Obkrúžil s ním tretinu, aby v správnom momente našiel pred bránkou Chipchuru. Ten si jeho puk korčuľou spracoval, pohotovo zakončil. Vrátil tak Chipchurovi požičané, bol to Kanaďan, ktorý Taffemu pripravil víťazný gól v ostatnom zápase s Admirálom. Svoj výkon Taffe korunoval v predĺžení, kedy zúžitkoval Cheechoov pas, a strelou z prvej rozhodol.