Na lane Slovana bývalý reprezentant Slovenska

ŠK Slovan Bratislava sa predbežne dohodol na spolupráci s 32-ročným defenzívnym stredopoliarom Tomášom Kóňom, ktorý doteraz pôsobil v Spartaku Myjava. Myjavčania sa pred jarnou časťou Fortuna ligy odhlásili zo súťaže a vyhlásili, že ich hráči si môžu hľadať nového zamestnávateľa. Tomáš Kóňa však ešte musí so svojím bývalým klubom administratívne dotiahnuť všetky záležitosti príchodu do Slovana Bratislava.

„Po zverejnení informácie o odhlásení Spartaka Myjava z Fortuna ligy a vyhlásení myjavského klubu o tom, že hráči si môžu hľadať nový angažmán, sme vstúpili do rokovania s Tomášom Kóňom. Na zrealizovanie prestupu je však potrebné samotné vysporiadanie medzi Myjavou a Tomášom. Zatiaľ dostal Tomáš od myjavského klubu povolenie na tréning, dnes odišiel s naším tímom na sústredenie do Turecka. Hráčovi bolo zo strany Myjavy jasne deklarované a povedané, že je voľný a môže si hľadať nový klub. Na základe daného myjavského stanoviska preto verím, že jeho doterajší zamestnávateľ nebude v prestupe do Slovana prekážkou. Od príchodu Tomáša očakávame usmernenie a výpomoc mladým futbalistom, ktorých máme v kádri viacero a zužitkovanie jeho skúseností,“ vyhlásil  pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Potenciálna posila belasých hráva na poste defenzívneho stredopoliara. Vyznačuje sa prehľadom v hre, kvalitnou rozohrávkou a taktiež dobrou kopacou technikou.

Tomáš Kóňa je odchovancom nitrianskeho futbalu a nazbieral pestré skúsenosti z angažmánov na Slovensku i v zahraničí. V roku 2006 odišiel z Nitry do Sparty Prahy, ktorej kmeňovým hráčom bol až do roku 2011. Počas pôsobenia v Sparte sa Kóňa v silnej konkurencii nedokázal prebojovať do stabilnej základnej zostavy a niekoľko sezón  strávil na hosťovaní. Na jeseň 2008 obliekal dres Zlína, jar 2009 strávil v Petržalke a počas ročníka 2009/10 hosťoval v Nitre. Od sezóny 2010/11 sa presunul do Senice, kde strávil mimoriadne úspešných päť rokov. Senicu ako kapitán tímu doviedol k dvom primátom vicemajstra Slovenska, dvakrát si zahral vo finále domácej pohárovej súťaže a trikrát so Senicou bojoval v predkolách Európskej ligy.

Výkony technicky disponovaného futbalistu neunikli pozornosti zostavovateľom reprezentačného výberu. Tomáš Kóňa odohral v rokoch 2011-2013 päť zápasov za slovenskú futbalovú reprezentáciu.

Po úspešnom pôsobení v Senici zamieril tento skúsený futbalista v lete 2015 do neďalekej Myjavy. Zaujímavé je, že v ročníku 2015/16 nastúpil Kóňa vo všetkých 33 ligových zápasoch a dal tri góly. V aktuálnom ročníku vynechal len jediné súťažné stretnutie a pripísal si tri presné zásahy.

Do Turecka odchádzajú títo hráči, Kotula s Oršulom sa k tímu pripoja v Turecku:

Na sústredenie do Beleku odcestovali: Dominik Greif, Ján Mucha, Martin Krnáč, Samuel Antálek, František Kubík, Adam Laczkó, Ruben Ligeon, Milan Rundič, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Cléber, Joeri de Kamps, Lesley de Sa, Tomáš Kóňa, Marek Rigo, Vukan Savičevič, Mitchell Schet, Seydouba Soumah, Samuel Šefčík, Aleksandar Čavrič, Patrik Pinte, Tamás Priskin

FOTO zdroj: https://alchetron.com/Tomas-Kona-685676-W

Pridaj komentár