Päť postrehov zo zápasu s Avangardom Omsk (VIDEO)

Slovan bojoval proti Omsku čo mu sily stačili, napokon mu podľahol 3:5. Hostia belasým odplatili prehru z úvodu ročníka, kedy doma Slovanu podľahli 3:4. V sobotu však ich výkon  veľmi zaostával za očakávaním a značky klubu.

Poggeho rituál

Každý brankár má svoj rituál, ktorý počas zápasu používa. Barry Brust je známy svojím klepaním hokejky o betóny, Justin Pogge má zaužívaný pitný režim. Kanadský brankár sa osvieži vodou po takmer každom zákroku, či prerušení hry. Nevieme aký objem má jeho fľaška, ktorú má položenú na bránke, ale máme za to, že vodu si v nej dopĺňa po každej tretine. Počas zápasu sa stihol osviežiť dovedna 26-krát.

Presilovky o jednej strele s jedinou výnimkou

Už v našom preview sme spomínali, že Omsku hra v presilových hrách príliš nejde. V sobotu sme boli tomu očitým svedkom a odhalili sme dôvody, prečo je tom tak. Hostia mali v stretnutí výhodu až piatich presiloviek. Spoločným menovateľom týchto presiloviek bol fakt, že hoci sa hostia dokázali nasťahovať do útočného pásma, vždy počas dvoch minút ohrozili Poggeho iba raz. V presilovke 4v3, ktorá trvala 1:17,  dokonca ani raz! Žiaľ jednostrelovú kvótu prerušili v už klasickej početnej výhode o jedného hráča, keď druhou strelou do prázdnej brány trafil  do sieti Perežogin. Tá prvá skončila na tyčke, puk sa odrazil priamo na číhajúceho ruského útočníka.

Na posratého aj hajzeľ spadne

Už to asi nie je ani vtipné. Toľko smoly čo sa tento rok lepí na päty Slovanu, to ešte KHL vo svojej histórii nezažila. Už tak nielen zraneniami zdecimovaný Slovan si kalich horkosti postupne dopíja do samého dna. V prvej tretine inkasoval bez povšimnutie rozhodcov úder lakťom pri narazení na mantinel do hlavy Smoleňák. Ten odišiel do šatne, po krátkom ošetrení sa vrátil. Napokon do druhej tretiny už nenastúpil,  pre zranenie ramena cestoval do nemocnice. V zápase stihol odohrať iba 6:22, zaznamenať prihrávku na gól. V polovici druhej tretiny sa zranil Meszároš, ktorý tesne v závese za Smoleňákom odchádzal na vyšetrenie do nemocnice. V stretnutí odohral 8:19. Už pred zápasom kvôli viróze nemohli nastúpiť Sersen so Starostom. Lazaret v šatni však mužstvo nezlomil, aj napriek prehre podalo obetavý výkon, za ktorý musíme tento tím pochváliť.

Dva neuznané góly

Málokedy v zápase musia rozhodcovia riešiť sporné momenty o uznaní gólu. V polovici zápasu pri Mezsárošovom páde na tyčku dopravil puk do brány Chipchura. Hlavní rozhodcovia museli o góle rozhodovať na základe videa. To napokon ukázalo, že pri Chipchurovej strele (čas 3:05 vo videu pod článkom) nebola bránka na svojom mieste, preto gól neuznali. Iná situácia bolo pri druhom neuznanom góle. V tomto prípade rozhodca zlyhal, zobral Slovanu regulárny gól, navyše bol by to gól na 3:2. Na počudovanie všetkých okrem neuznaného góly neodpískali faul na Chipchuru, ale jeho zákrok na Furcha posúdili ako problémový a to bol dôvod toho, že gól napokon neplatil. Keď už akože Kanaďan fauloval, prečo nedostal on dve minúty? Je nám záhadou, prečo sa tento gól posudzoval s videom takmer 10 minút..

Typické zámorské góly

Zápas mal trpkú príchuť pre Jeffa Taffea. Americký center sa v stretnutí presadil dvakrát. Oba jeho góly boli veľmi podobné. Išiel si po odrazený puk. Má na svojom konte už 10 gólov,  čím sa dostal na čelo kanonierov Slovana. Keď si rozhodcovia vybrali Jegličov zákrok a odmenili ho dvoma minútami, poslali tak Slovan do troch, neostal ako asistent kapitána chladným… Povedal mužom v pruhovanom pár „teplých slov“, tí ho vykázali s osobným trestom a do konca zápasu do šatne. Darmo pravda sa ťažko počúva…Na Taffea sa nenápadne začína doťahovať v počte gólov Kyle Chipchura. Ten vlani v drese Arizony v 70 zápasoch skóroval štyrikrát. V KHL si na svoje konto pripásal už ôsmy zásah, ako brániaci center sa v počte gólov dotiahol na Nedorosta s Cheechoom. Jeho gól na 2:2 bol pohotový, podporený kanadskou školou.