Šesťbodový úlovok juniorov Slovana

Juniori Slovana majú za sebou  ďalšie  dva zápasy z nadstavbovej časti. Počas víkendu cestovali do Žiliny, v nedeľu zakončili svoje vystúpenia na ľade Spišskej Novej Vsi. Žilinu zdoli 3:1, so Spišiakmi si poradili 5:4.

MsHKM Žilina – HC Slovan Bratislava  1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 52. Váňa (Prašil ) – 13. Krajč (Jaško),  24. Laššo, 60. Danišovksý (Fereta, Galis)

Slovan sa predstavil v Žiline, s ktorou na domácom ľade naposledy po samostaných nájazdoch prehral. Mal súperovi teda čo vracať a začal dobre, keď po Krajčovom gól viedol 1:0. Počas zápasu bol strelecky aktívnejší, čoho dôsledkom bol druhý Laššov gól. Slovan zápas kontroloval, domácim sa podarilo znížiť na 1:2, ale konečné slovo mal kapitán Danišovský, ktorý pečatil na konečných 3:1 pre Slovan.

HK Spišská Nová Ves – HC SLOVAN Bratislava  4:5 (0:3, 2:1, 2:1)

Góly: 23.Griľák (Hamrečák, Zakopjan), 33. Kyčák (Ondov, Surák), 50. Ondov (Knižka), 56. Lundániy (Zakopjan, Ondov) – 17. Jaško (Krajč, Kundrát),  20. Jaško (Kundrát, Krajč), 20. Gevorkyian, 36. Galis (Danišovský, Vidovič), 50. Kratochvíla (Laššo, Vidovič)

Rovnako ako Žiline, aj Spišiakom mal Slovan čo vracať. Svojho súper v prvej časti prestrieľal v pomere 21:3! Tri puky skončili za domácim brankárom, zdalo sa,  že o zápase je rozhodnuté. Dvoma gólmi sa domáci dostali do zápasu, Galis ale posunul svoj tím do dvojgólvého vedenia. 10 minút pred koncom vykresal iskierku nádeje na vyrovnanie Ondov, Slovan však odpovedal Kratochvvílovým gólom.  V závere zápasu sa domácim podarili znížiť na jednogólvý rozdiel. Slovan zaknihoval v nadstavbovej tretiu výhru v rade.

 

Pridaj komentár