Slovan siahal na tri body, napokon po nájazdoch berie dva (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 3:2 sn(0:0, 1:0. 1:2. – 0:0 2:0)

Góly: 29. Šťastný (Barker, Viedenský), 53. Tičar (Nagy, Višňovský), rozh. náj. Jeglič – 59. Kugryšev (Kiselevič), 60. Kugryšev (Ľubimov)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett), Starosta, Višňovský – Barker, Švarný – Valach, Sersen – Luža, Kozák, Jeglič, Tičar, Nagy – Skokan, Nedorost, Kašpar – Šťastný, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák.

CSKA: Fasth (Galimov) – Zajcev, Kiselevič, Denisov, Ožiganov, Bondarev, Kutuzov, Pivcakin, Kuzmenko – Platt, Andronov, Mamin – Pihlström, Muršak , Kugryšev – Telegin, Ľubimov, Žarkov – Makarov, Juňkov, Kvartaľnov

Rozhodovali: Anisimov, Sergejev – Sivov, Šelianin Vylúčenia 10:11 navyše Valach a Mamin 10 osobný trest Diváci: 10.055 (vypredané).

V drese Slovana sa po dlhom čase opätovne objavil  Ľubomír Višňovský. Po opatrnom úvode prvýkrát Brusta zamestnal  Kugryšev. Kanadský brankár jeho strelu hokejkou kryl. Oba celky si vytvárali pološance, v jednej sa ocitol Skalický, ten tiesnený ohrozil Fastha. Na druhej strane Brusta neprekvapil Platt.

V druhej tretine sa Slovan ubránil presilovke hostí, tá nebola nebezpečná. Skóre v zápase mohol otvoriť Bartovič, jeho strelu vyrazil Fasth betónom. Ten zasiahol aj po pohotovej strele Ľuba Višňovského. Slovan sa vzápätí ubránil ďalšej presilovke CSKA. Krátko po tom sa v skrumáži výborne zorientoval Andrej Šťastný, ktorý dorazil Barkerovu strielanú prihrávku, poslal Slovan do vedenia. Slovan bol v druhej časti lepším celkom, ale druhý gól sa mu nepodarilo pridať.

Do tretej časti vstúpil Slovan šancou Lukúša Kašpara. Fasth bol na mieste, k dorážke dobiedzajúcich Slovanistov v spolupráci so svojou obranou nepustil. Druhý gól belasých mohol pridať Kašpar, ktorý sa dostal k puku, ktorý po Nagyovej strele Fasth vyrazil, ale proti Švédovi v bránke súpera neuspel.  10. minút pred koncom nebezpečne Brusta ohrozil jeho krajan Platt, Kanaďan v domácej svätyni Slovan podržal. O dve minúty neskôr využil Slovan presilovú hru. Nagy trafil iba brvno Fasthovej brány, aby Tičar pohotovo poslal puk za jeho chrbát 2:0. V závere zápasu začali úradovať muži v pruhovanom.  Hosťom pomohli k dvom zlepeným gólom, ktoré strelili v priebehu dvoch minút.

V predĺžení si žiaden tím väčšiu šancu nevypracoval. Rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešní Jeglič s Kašparom. Na druhej strane Ľubimov ani Kugryšev Brusta neprekonali. Slovan si do tabuľky pripísal dva body, hoci od troch ho delilo osem sekúnd.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Hrali sme výborne. Takticky sme prevýšili korčuliarsky vynikajúce mužstvo. Zaslúžili sme si tri body, ten záver sme mali zvládnuť.“