Päť postrehov zo zápasu s CSKA Moskva

Slovan proti CSKA Moskva odohral výborný zápas. Favorit nastúpil bez Alexandra Radulova, ktorý sa stal otcom, odcestoval za rodinou do Moskvy. CSKA v Bratislave zachraňoval bod, keď osem sekúnd pred koncom vyrovnal na konečných 2:2 Kugryšev. V drese Slovana sa prvýkrát  v sezóne objavil Ľubomír Višňovský, ktorý si pripísal víťaznú premiéru. Škoda, že nie trojbodovú. Po 34 mesiacoch znovu obliekol drese Slovana. Naposledy sme ho takto videli 8. januára 2013 v zápase proti Traktoru Čeljabinsk.  O dvoch bodoch pre Slovan rozhodol Jeglič, ktorý premenil všetky  nájazdy, na ktoré v tejto sezóne išiel. Ani tentokrát sa nemýlil. 100 % úspešnosť šesť nájazdov – šesť gólov.

Bod pre Višňovského v prvom zápase

Návrat Ľubomíra Višňovského do Slovana bol udalosťou večera. Už pri nástupe na rozcvičku zožal Višňovský prvý potlesk. Druhýkrát sa dočkal aplauzu na otvorenej scéne počas hymny. Do tretice fanúšikovia ocenili potleskom jeho akciu, keď pri druhom dotyku s pukom zaviezol bezpečne puk do útočného pásma. Hoci sa „Višňa“ v zápase pomalšie rozbiehal, vymyslel akciu, po ktorej padol druhý gól Slovana. Počas presilovky sa dostal do dobrej streleckej príležitosti, neulakomil sa na strelu a ideálnou nahrávkou poslal do šance Nagya. Ten trafil brvno Fasthovej brány. Dielo dokonal Tičar, ktorý zvýšil na 2:0.  V premiére strávil na ľade 20:13 minút, raz ohrozil Fastha. Na ľade ho bolo cítiť. Viackrát úspešne prenikol do pásma, presnou prihrávkou založil útok svojho tímu.

Vynútená zmena v zostave

Po prvej časti z hry odstúpil Václav Nedorost. Jeho syn Adam oslavoval počas zápasu svoje štvrté narodeniny. Jeho otec stihol počas neho odohrať iba 4:22. Miloš Říha na tento fakt zareagoval zmenami v zostave. Ladislav Nagy nastupoval po boku Mareka Viedenského s Lukášom Kašparom ako aj vo formácii s Tičarom a Jegličom. Andrej Šťastný bojoval po boku Skalického s Lušňákom. Dávid Skokan sa presunul k Bartovičovi a Surovému. Slovan hral dobre, vytváral si viacero streleckých možností. Škoda, že sa mu viac nedarilo vyhrávať dôležité vhadzovania počas svojej presilovky, či  vlastného oslabenia.

Muži v pruhovanom

Málokedy sme boli svedkami toho, aby muži v pruhovanom pískali v zápasoch Slovana s CSKA Moskva objektívne. Keď sme si mysleli, že aj takéto zázraky sa dejú, prišla 56. minúta. Dovtedy naozaj dobre a férovo pískajúci rozhodcovia zistili, že najlepší celok celej KHL prehráva o dva góly. Najprv videli veľa hráčov Slovana na ľade, aby o pár sekúnd nezmyselne vylúčili Viedenského, darovali hosťom presilovku o dvoch hráčov. Tí, hrali vabank, odvolali Fastha. Nagy s Kašparom mali rozhodnutie na svojich hokejkách. Z presilovky znížil Kugryšev. Po jednom zo súbojov prišiel faul na Viedenského, po ktorom sa na tvári objavila aj krv. Píšťalky ostali nemé. Akcia pokračovala, aby sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kugryšev, ktorý vyrovnal. Škoda nepremenených šancí, keďže Nagyov pokus skončil na tyčke.

Koniec negatívnych sérii

Zatiaľ čo CSKA sa viezlo na víťaznej vlne, vyhralo šesť zápasov v rade, Slovan naopak ťahal sériu piatich prehier v rade. Ako sa zvykne hovoriť, každá séria má svoj koniec. Tieto slová sa potvrdili v tomto zápase. V ktorom bolo vidno, hlavne počas presiloviek ako veľmi súperovi na ľade chýbal Radulov. Okrem spomínaných piatich prehier v rade, Slovan ťahal aj nelichotivú štatistku, ktorá hovorí o tom, že počas ostatných piatich zápasov vždy prehrával po prevej tretine. Nielenže belasí ukončili sériu prehier, ale konečne prerušili aj túto negatívnu štatistku. Prehrávať po prvej tretine a otáčať zápas, to stojí hráčov vždy veľa síl.

Defenzíva Slovana

Duel sa začal pološancami na oboch stranách.  V zápase by sme chceli pochváliť defenzívnu hru Slovana. Jeho hráči sa hádzali do striel súpera, odtláčali útočníkov z dobrých streleckých príležitostí. V tomto stretnutí zablokovali 16 striel súpera, čím uľahčili prácu Barrymu Brustovi. Ten v jednom zo svojich výletov za bránku dokonca narazil útočníka súpera na mantinel. Počas presilovky 5 na 3  CSKA, dokonca dovolili ohroziť bankára Brusta iba jedinou strelou. V závere sa aj napriek obrovskej snahe obrany Slovana podarilo hosťom vyrovnať. Príchodom Višňovského do obrany sa defenzíva Slovana ukludnila, vyvarovala sa zbytočných chýb. Už v pondelok sa týmto zaváhaniam treba vyhnúť, Slovan čaká šesť bodový zápas s Čerepovcom.

Pridaj komentár