Čahojovej hetrik a povinné víťazstvo (FOTO+ VIDEO)

Futbalistky Slovana Bratislava zdolali v 16. kole I. ligy žien družstvo s neobvykle dlhým názvom FC Baník Horná Nitra Handlová & Prievidza 6:1. Stretnutie sa neuskutočnilo na tradičnej domácej pôde belasých pod Troma vežami, ale na umelej tráve na Pasienkoch. Naše ženy síce po prvom polčase viedli nad posledným celkom tabuľky, ktorý má na konte jediný bod „iba“ 2:1, no v druhej 45-minútovke už absolútne ovládli dianie na ihrisku a pridali ďalšie štyri góly. Do brány to padalo najmä Juliane Čahojovej, ktorá sa predviedla hetrikom. Po jednom presnom zásahu zaznamenali Alexandra Hollá, Martina Švecová a Tereza Kovaľová. Belasé čaká v tomto ligovom ročníku už len jeden zápas, keď si v sobotu 4. júna o 13:00 hod na ihrisku Rapidu v Prievoze zmerajú s momentálne ich najväčším konkurentom z Bardejova.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FC BANÍK HORNÁ NITRA PRIEVIDZA & HANDLOVÁ 6:1 (2:1)

Góly: 3., 63. a 77. Čahojová, 27. Hollá, 56. Švecová, 64. Kovaľová – 41. Griačová.

Zostava Slovana: Kubišová – Hollá (K), Juríková (45. Vrabcová), Pribilová, Pračková – Čahojová, Lukačiková (60. Vojkovičová), P. Vojteková (60. Absolonová), Kovaľová – Švecová (65. Rublíková), Hviščová (46. Lacková).

Majstrovský hetrik junioriek

Z majstrovského titulu, už tretieho v rade, sa v predstihu radovali belasé juniorky, ktoré sa však na potrebné víťazstvo 2:1 poriadne natrápili. Bezgólový stav zrušila až v 59. minúte naša Lenka Kopčová. Súperkám sa síce neskôr podarilo vyrovnať, no slovanistky posunula k titulu minútu pred koncom súboja (zápasy junioriek sa hrajú 80 minút) presnou strelou Rebecca Emília Horvátová. Liga junioriek, ktorá píše tento rok len svoju tretiu sezónu, tak ešte nemala iného víťaza než bratislavský Slovan.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FC BANÍK HORNÁ NITRA PRIEVIDZA & HANDLOVÁ 2:1 (1:0)

Góly: 59. Kopčová, 79. Horvátová – 74. Tipulová.

Zostava Slovana: Rezeková – N. Kovácsová, Sandtnerová, Čermáková, D. Gašparovičová (41. Čopíková) – Májovská, Ščasnárová (49. Kopčová), Horvátová (K) – Adamecká (49. Czvedlerová), Jančová, L. Kovácsová.

Autor článku a foto: Miroslav Vraník