Päť postrehov zo zápasu s Medveščakom Záhreb

Po reprezentačnej prestávke nastúpil Slovan proti Medveščaku, po výsledku 5:4, si pripísal bonusový bod v predĺžení po presnej strele Tomáša Kundrátka. Podľa dohody boli domáci vedení hráči Medveščaku, preto aj Slovan nastúpil v bielej sade dresov, Záhreb v tmavých. Prvýkrát sa na slovanistickom drese objavilo logo Wingas.

Otvorený hokej

Od prvej minúty sa hral otvorený hokej, čo viac vyhovovalo „domácim“. Tí v piatej minúte viedli 5:1 na strely. Všeobecne tréneri takýto hokej moc neobľubujú, oba celky zasypali brankárov súpera slušným počtom striel. Medveščak vyslal na bránku Slovana úctyhodných 36, Slovan ich vyprodukoval rovnako 36! V tomto smere bola remíza spravodlivá. Obe mužstvá si však viackrát komplikovali svoje akcie, keď sa útočiaci hráč úplne zbytočne púšťal do troch brániacich, čím sa akcia skončila skôr ako stihla začať. V 25.minúte sa podarilo Slovanu,  Jegličovou formáciou súpera na dlhší čas uzamknúť do pásma, gól visel na vlásku, ale nepadol.

Tri góly do odkrytej brány

Mali sme pocit, ako keby Slovan hral na krásu, miestami profersky, čo sa nie vždy vypláca. Nebolo tomu inak ani v utorok. Skóre otvoril Michal Hlinka, ktorému ako na podnose pripravil palebnú pozíciu Skalický. Na Hlinka vzývala odkrytá brána. Druhý gól do odkrytej svätyne, a tretí slovanistický zaznamenal strelou z prvej Jeglič. Treba dodať, že Plastino to vymyslel výborne, keď z pravého krídla  videl číhajúceho Žigu, ktorý potešil fanúšikov Slovana. Tretí gól do odkrytej brány pridal opäť strelou z prvej Musatov. Andrej Šťastný ho nemohol lepšie nájsť, Igor už vedel čo s pukom. Je iba škoda, že to nebol víťazný gól.  Podobnú možnosť nevyužil v druhej tretine Cheechoo, ktorého vyzval na skórovanie Chipchura, jeho pokus skončil na bočnej sieti.

Presilovky 5v3

Hovorí sa, ak nevyužijete presilovku 5v3 nezaslúžite si vyhrať. Slovan mal túto možnosť v 29 sekundovej prevahe o dvoch hráčov, ktorá mu vôbec nevyšla podľa predstáv, keď prehral kľúčové buly.  Súper mal túto príležitosť dokonca minútu a 36 sekúnd. Paradoxne mohol inkasovať, keď sa do prečíslenia dostal Cheechoo s Taffem. Škoda, že to Cheechoo v dobrej pozície nevyskúšal, volil prihrávku na Taffeho, ktorému k strele zabránil vracajúci sa obranca Záhrebu. Medveščak napokon v tejto výhode vyslal na Brusta jedinú strelu. Za tri body teda v konečnom účtovaní nevyhral nik, potvrdilo sa toto nepísané pravidlo.

Húževnatý súper

Medveščak aj napriek počtu hráčov, s ktorým prišiel do Bratislavy príjemne výkonom prekvapil. Na ľade korčuľovalo šesť obrancov a osem útočníkov. Záhreb napriek tomu zvoli zaujímavý spôsob „boja“. V dvojici, miestami až v trojici napádal rozohrávku Slovana, čo na belasých platilo. Za zmienku stoja dva zlepené góly Medveščaku, ktoré by sa dali klasifikovať ako vlastné góly. Ten vyrovnávajúci si korčuľou za Brusta zrazil Rosandič. Nik nevie, akým spôsobom mohla byť Kozákovi, pri Arkalovovi, označenom za strelca započítaná asistencia, keď si gól evidentne zarazil spomínaný Rosandič. Aj druhý gól Medveščku „smrdel „vlastencom, obrana Slovana nedokázala Girouxa od modrej čiary zastaviť, ten sa toľko tlačil pred Brusta, až puk napokon pretlačil, možno aj za prispenia odrazu od hráča Slovana. Svoju vôľu po zisku bodu Medveščak ukázal v záverečnej hre bez brankára. Mahbod sa vydal do pásma, nik ho nedokázal zastaviť, puk skončil v bráne. Je škoda, že Slovan pri powerplay súpera nezvolil hru na istotu, puk nepodržal viac na svojej hokejke, iba ho posielal preč zo stredného pásma, čím dal možnosť Záhrebu niečo s výsledkom urobiť.

Brustov pohár trpezlivosti

Barry Bust je známy tým, že si nenechá brnkať na nervy.  Ak sa mu niečo nepáči, otvorene to rozhodcovi povie. Keď bol v zápase viackrát osekávaný, a videl, že rozhodca to nerieši povedal mu svoje. V zápase zlomil hokejku a vyletel po rozhodcovi po tom, ako ho puk zasiahol do masky a Záhreb dal následne regulérny gól. Druhykrát mal dojem, že puk má pod kontrolou a rozhodca mal odpískať, keď tak neurobil, tak na neho opäť vybehol. Dostal osobný trest, svoj hnev vyústil hodením prilby a vzápätí aj hokejky na ľadovú plochu. Zápas musel dochytať Pogge, ktorý sa dostal na ľad aj v 54 minúte, kedy musel na striedačke pre spomínanú zlomenú hokejku zostať Brust. Je teda isté, že pre Brusta sa sezóna skončila v utorok, nakoľko pre vyšší trest v stredu nemôže nastúpiť. Každý pohár má svoje dno, ten Brustov pretiekol. Otázka znie, prečo mali rozhodcovia v zápase, v ktorom „o nič“ nejde hráčovi  potrebu takto stretnutie znechutiť..

One thought on “Päť postrehov zo zápasu s Medveščakom Záhreb

• 15. februára 2017 at 8:40

Odpoved na otazku preco nam rozhodcovia znechucuju stretnutia znie: „Pretoze su to rusi a ich mentalita uz z principu kaze nadrziavat svojim, lebo my sme pre nich inostranci, aj ked v spolocnej lige. Nadnarodna liga nemoze fungovat, stale je to len ich liga a my v nej vzdy budeme cudzinci.“