Päť postrehov zo zápasu s Víťazom Podoľsk

HC Slovan v dramatickom stretnutí pokoril Víťaz Podoľsk 4:3, čím prerušil negatívnu sériu troch prehier. Zápasu predchádzala milá udalosť, kde generálny manažér Patrik Ziman zablahoželal legende Slovana brankárovi Marcelovi Sakáčovi k 70. narodeninám. Samotný Sakáč následne symbolicky vhodil úvodné buly. Dodajme, že bývalý brankár belasých získal so Slovanom titul v ročníku 1978/1979, vo svojej zbierke má aj dve zlaté a dve strieborné medaily z Majstrovstiev sveta. Okrem toho vyhral dva tituly s Duklou Jihlava.

Švarného večer

Ivan Švarný patrí k najvyťažovanejších obrancov Slovana. Buchtele v závere prvej časti výborne čítal hru, našiel nabiehajúceho Švarného, ktorý sa neukvapil, ale umne si posunul puk, aby z krídla prekonal Saprykina. Otvoril si svoj strelecký účet v sezóne. Ivana bolo na ľade cítiť, veril si v osobných súbojoch, snažil sa hrať jednoducho. Navyše bol strelecky aktívny, keď na bránu súpera vyslal štyri strely. V závere zápasu po skrumáži pred Štěpánkom strhla  skrumáž. Švarný si to rozdal so Švecom-Rogovojom. Za potlesku tribún odišiel na trestnú ľavicu. Dovolíme si povedať, že to bol jeden z jeho najlepších výkonov v tejto sezóne.

Ticho pred búrkou

Na pomery KHL a nastolenému trendu v rozhodovaní sme čakali na prvé vylúčenie až do polovice zápasu. Nieže by sa hralo dovtedy čisto, viackrát mal rozhodca píšťalku v ústach, ale so zapískaním faulu váhal. Od polovice zápasu sa všetko dostalo do zabehutých koľají. Prišli také zvláštne rozhodnutia, či už zo strany čiarových rozhodcov ako aj hlavných. Pri tlaku Slovana zaujal Mikúšov faul so zdvihnutou hokejkou, ktorý sa ale hráča so svojou hokejkou nedotkol. Ako keby sa snažili svoje výroky korigovať, keď videli drobný háčik súpera, a vzápätí krošček, aby poslali hráčov Víťazu do troch. V zápase zaujali aj dve neodpísakné situácie, keď brankár dostal puk do masky.  V prípade Slovana, po tejto neodpískanej situácii Slovan takmer inkasoval. Krátko pred Hrnkovým gólom sa hra pre nastrelenie puky do Saprikynovej masky neprerušila. Následne hostia protestovali, hlavný rozhodca gól uznal.

Tri góly súpera so Slovanistickým rukopisom

Zápasy s Podoľskom málokedy prinesú hokejovú krásu. Nebolo tomu inak ani v stredu. Hráči súpera prišli k svojim gólom zaujímavým spôsobom. Po nepresnej rozohrávke ťažili z chýb Slovana. Pri ich prvom góle sa pred bezmocným Štěpánkom ocitla dvojica Afinogenov  Nikulin. Prvý menovaný s pokojom Angličana posunul Nikulinovi, ktorý zakončoval do prázdnej brány. Druhý zásah súpera padol po tlaku Slovana, keď všetci hráči Víťazu odišli striedať. Do pásme zaviezol puk osamotený Makejev, ktorý slabo bránený obranou Slovana trafil presne. Do tretice smolný moment priniesla 31.minúta. Skúsený Afinogenov nahadzoval puk spoza brány, kde si puk za Štěpánka zrazil Meszároš.

Kľúčové presilovky

Ako sme už spomínali vyššie. Presilovky a oslabenia sa dostali k slovu až v polovici zápasu. Tú prvú využili hostia. Slovan hral v zápase dve presilovky o jedného hráča, jednu takmer minútovú o dvoch hráčov. Svoju prvú početnú výhodu v zápase belasí využili, keď sa Barkerova bomba ešte obtrela o Hrnku. Dlhú 5v3 využil z jednej presne strieľajúci Řepík. Je škoda, že záver svojej tretej presilovky belasí nezvládl, nevyužili možnosť pridať piaty gól. Ku cti im slúži dobre zvládnutá hra v oslabeniach, kde okrem Afinogenovej náhody nepustili súpera ku gólu.

Zlepšujúci sa Hrnka

Robustný slovenský útočník si postupne začína zvykať na KHL. Na ľade vďaka svojej postave odvedie množstvo súbojov. Robí si priestor pred bránou, kde sa dostáva do šancí. Svoj strelecký účet v KHL si otvoril v zápase proti CSKA, v stredu sa zapísal do streleckej listiny dvakrát. Aj keď jeho druhý gól bol ošuch, platil. Navyše v závere zápasu pri powerplay hostí sa objavil na ľade, k možnosti zaznamenať hetrik sa nedostal.

 

Pridaj komentár