Znovuzrodený Marko Daňo

Marko Daňo, je ďalší z hráčov, ktorí by mali posilniť Slovensko na Majstrovstvách sveta v Českej Republike. Mladý hokejista zažíva výborné obdobie, splnil sa mu detský sen. Hneď vo svojej prvej sezóne sa presadil v NHL. Marko Daňo je odchovancom Dukly Trenčín, odkiaľ v sezóne 2012/2013 prestúpil do Slovana, ktorý ho v rámci KHL draftoval.

Prvá sezóna v KHL bola pre mladého hráča obrovskou školou, navyše mal iba 18 rokov. Prísna ruka Rostislava Čadu, bola pre mladých hráčov Slovana prínosom. Postupne sa zlepšovali, aj keď čas na ľade nemali veľký. Dalo by sa povedať, že premiérový ročník v KHL Daňovi vyšiel. Odohral v nej  37 zápasov, na svoje konto si pripísal sedem kanadských bodov (3+4), navyše v hodnotení plus/mínus skončil so štyrmi plusovými bodmi. Po sezóne prišiel draft v NHL, kde si Marka Daňa už v prvom kole z 27. miesta vybral Columbus Blue Jackets. Ako mladý hráč bol v jednej sezóne účastníkom Majstrovstiev sveta do 20 rokov ako aj seniorskej reprezentácie.

DSC08957

Svoju druhú sezónu v KHL nemal Daňo tak bodovo i herne dobrú ako tú predošlú. V 41 zápasoch nazbieral päť bodov (3+2), v hodnotení plus/mínus svietilo na jeho konte – 11 bodov. Slovan vo svojej druhej sezóne nepostúpil do play-off, preto Marko v marci dohrával sezónu na farme Columbusu – Springfield Falcons. Letná príprava Daňovi vyšla, zaujal v nej trénerov, ktorý mu počas prípravného kempu pred NHL dávali príležitosť ukázať sa. Tej sa Daňo chytil. Vo svojej prvej sezóne  v NHL odohral 35 zápasov,  počas ktorých získal 21 bodov (8+13),  v tabuľke pravdy mal 12 plusových bodov. Koncom základnej časti sa pričinil k veľkej stíhacej jazde Columbusu, ktorá však prišla neskoro, jeho tím sa do play-off nedostal.  Na farme odohral 38 zápasov, pripísal si 19 bodov (11+8). Nakoľko sa Springfield neprebojoval do play-off v AHL, Marko sa už v stredu pripojí k reprezentácii.

Pridaj komentár