Ak chceme pomýšľať na postup, musíme tento zápas zvládnuť

ŠK Slovan po remíze na pôde PAOKu Solún čaká v Konferenčnej ligy ďalší zápas, o 21.00 na Tehelnom poli privítajú Lincoln Red Imps. Súpera, s ktorým sa už počas tejto dvakrát stretli. V auguste ho dokázali vyradiť v 3. predkole Európskej ligy. Na Gibraltári zvíťazil 3:1, v domácej odvete sa zrodila remíza 1:1. Toto stretnutie povedú rozhodcovia z Islandu na čele s hlavným arbitrom Vilhjalmurom Thorarinssonom, v priamom prenose ho odvysiela Dvojka RTVS.

Tréner Vladimír Weiss st. sa na predzápasovej tlačovej konferencii sa predsa okrajovo pristavil pri téme, ohľadom derby medzi Trnavou a Slovanom, „Zoširoka sme to s hráčmi nerozoberali. Stalo sa, čo sa nemalo. Ako tréner a človek budem vždy proti násiliu na štadiónoch. Toto sa už nesmie opakovať. Bolo to hrozné, má to zlú odozvu medzi ľuďmi i mládežou, zlý dopad. Na štadiónoch chceme vítať slušných ľudí s rodinami. Aj skalní fanúšikovia alebo ultras by mali byť slušní všade na každom štadióne a správať sa normálne, ako to je všade vo vyspelom svete,” hovoril tréner Slovana.

Zdravotný stav tímu je dobrý .K dlhodobo zraneným Davidovi Holmanovi, Lucasovi Lovatovi a vykartovanému Vernonovi De Marcovi mu pred Lincolnom pribudol reprezentačný krajný obranca Lukáš Pauschek. „V utorok si trošku natiahol sval a asi nebude pripravený na zápas,” prezradil Weiss, a ohľadom svojho syna dodal.: „Už je v tréningovom procese, ale ešte to nie je na zápas.”

Slovan má v rámci skupiny F na programe dvojzápas, s mužstvom Gibraltáru. Zisk bodov z prvého domáceho zápasu ako aj z odvetného, bude pre vývoj v skupine dôležitý. „Je to skupinový zápas, v ktorom hráme o tri dôležité body. Ak chceme pomýšľať na postup, musíme ho zvládnuť a následne aj odvetu vonku. Lincoln je menší outsider skupiny, ale hrá dobre. Dosahuje tesné výsledky, naposledy v Kodani predviedol sympatický výkon. Ja však verím, že sme kvalitnejšie a lepšie mužstvoPokiaľ do toho dáme emóciu a ukážeme našu silu, získame tri body,” povedal Weiss

Jeho tím si zrušené derby s Trnavou vynahradil na druhý deň modelovaným tréningovým zápasom na 2×20 minút. „Niesol sa v dobrom tempe, ale zápas sa tým nahradiť nedá. No bol som spokojný s intenzitou hráčov, malo to úroveň. Neobávam sa, že by sme napriek zrušenému derby mali zajtra chladné nohy. Mužstvo je v zápasovom rytme. Hráme 23. zápas v sezóne, niektorí reprezentanti z nášho klubu sa dokonca blížia k hranici 30 zápasov. Verím, že vyberiem najlepšiu zostavu, ktorá bude ofenzívna, a dobre to pre nás dopadne,” doplnil Weiss.

foto @skslovan.com

Jaromír Zmrhal má na Gibraltár príjemné spomienky. V prvom vzájomnom súboji s Lincolnom strelil druhý gól svojho tímu a prispel k víťazstvu 3:1. „Samozrejme, na zápas vonku si spomínam radšej, lebo sme tam dokázali vyhrať. Doma sme hrali takmer celý druhý polčas bez vylúčeného hráča, čo sa nám v závere vypomstilo. Zajtra musíme byť efektívni ako v prvom zápase. Dobre sa pripravíme, vieme, že nás nečaká ľahký súper. Ak však chceme myslieť na postup, musíme získať tri body. Sme papierovo silnejší, ale musíme to potvrdiť na ihrisku, bez toho to nepôjde,” upozorňuje Zmrhal.

Pridaj komentár