Andrej Podkonický: Hráčov musíme pochváliť za tretiu tretinu

HC Slovan po Danube cupe odštartoval svoje účinkovanie v Hokejovej lige majstrov. Proti fínskemu majstrovi Tappara Tampere, v drese ktorého sa predstavil aj bývalý hráč Slovana Virta ťahal za kratší koniec. Prehru 2:5 po zápase zhodnotil asistent trénera Andrej Podkonický :“Mali sme pred sebou veľmi ťažkého a kvalitného súpera. Ukázal svoju silu. Prvá tretina bola vyrovnaná, hoci sme so veľa šancí nevytvorili. Boli silní na puku, s čím sme mali problém celý zápas. Rozhodla druhá tretina, kde sme dostali gól v presilovke o dvoch hráčov. Tam sme trošku prestali hrať. Boli sme pomalší u nás v pásme, nedokázali sa dostať z tretiny. Hráčov musíme pochváliť za tretiu tretinu, kde sme dali prvý gól, a od toho momentu sme si vytvorili tlak a dokázali sami sebe, že s nimi môžeme hrať. Za stavu 2:4 si myslíme, že ten gól mal platiť, to nebola vysoká hokejka, možno by to bolo inak. Presilovka súpera následne rozhodla o výsledku.“