Preview: HC Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava

Slovan sa stretne v tejto sezóne s Dinamom Riga ešte dvakrát. Prvý zápas odohrá od 16.00 v Rige, ktorá má blízko k postupu do play off. Slovanu strelecky nevyšiel zápas s Jokeritom, z ktorého ľadu odchádzal bez streleného gólu.  Základná časť vrcholí, belasým  sa účasť v play off vzdiaľuje, keďže jeho priami konkurenti svoje zápasy vyhrávajú. V tabuľke sa Slovan osamostatnil na samom konci.

31.1

 

Dinamo Riga

Z ostatných piatich zápasoch dokázalo získať osem bodov, čím sa dostalo na dostrel ôsmej postupovej priečky. Paradoxom danej situácie ostáva skutočnosť, že po uvoľnení svojich najlepších hráčov, Riga herne ožila, začala zbierať body. Okolo Vianoc tím opustili Pujacs, Hossa, Masalskis, Abols, či Ščastlivij. Lídrami tímu sú Viddel a Redhils s Indrašisom, ktorý je s 13 gólmi najlepším strelcom mužstva.

HC Slovan

V Slovane bolo v ostatných dňoch veselo. Postupne tím opustili viacerí hráči, tým posledným bol Jaro Janus, ktorý si to namieril za Vondrkom do Sparty. Slovanu tak ostali v tíme okrem Backlunda dvaja mladí brankári Godla s Barošom, ten vypomáha v extralige Zvolenu.

Vzájomné zápasy

Dá sa očakávať boj o každý centimeter ľadu. V ostatnom zápase sa zrodila futbalová remíza 0:0. Na trestné strieľania napokon odchádzali s bonusovým bodov Lotyši.

20.11.14 Dinamo Riga Slovan Bratislava 1 : 0
(0 : 0)
08.10.14 Dinamo Riga Slovan Bratislava 1 : 4
01.10.14 Slovan Bratislava Dinamo Riga 5 : 1
29.12.13 Dinamo Riga Slovan Bratislava 1 : 3
17.10.13 Slovan Bratislava Dinamo Riga 3 : 4
17.02.13 Dinamo Riga Slovan Bratislava 3 : 1
08.09.12 Slovan Bratislava Dinamo Riga 2 : 3
(2 : 2)

Zápas môžete sledovať na športovom kanále Sport2

 

Belasí nastúpia v tomto zložení

Backlund (Godla) – Starosta, Sersen, Nagy, Murley, Hudáček – Barker, Štajnoch, Jeglič, Surový, Netík – Kozák, Brejčák, Ölvecký, White, Kudrna – Tičar, Mihalik, Rehák, Šťastný, Lunte

One thought on “Preview: HC Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava

  • 1. februára 2015 at 18:10
    Permalink

    Uz som stratila aj poslednu nadej, ze sezonu dohrame s ctou. Sklamenie, hnev a rezignacia. Uz sa mi asi ani nechce ist na posledne domace zapasy.

Pridaj komentár