Päť postrehov zo zápasu s HK Soči

Hokejisti Slovana po bojovnom výkone prelomili negatívnu série prehier. V roku 2019 sa im podarilo prvýkrát vyhrať, keď po predĺžení zdolali HK Soči 3:2. Do zápasu už nezasiahla dvojica Lamper a Čiliak. Slovenský brankár sa vracia do Brna, spolu s Lamperom do Banskej Bystrice odchádza aj Lunter. Obaja boli v Slovane na hosťovaní do 31.1.2019. Do 15.2. zostane mužstvo pokope, či po tomto termíne niekto klub opustí ukáže čas.

Zážitok pre deti

Počas zápasu si moderátor stretnutia Slávo Jurko vybral v publiku deti, ktoré s rodičmi zavítali na hokej. Zvykol sa ich opýtať krátku otázku k Slovanu typu, ako sa volá kapitán belasých, či tréner mužstva. Deti boli zlaté, vedeli odpovedať, za čo im Jurko daroval puk. Po stretnutí mali možnosť zavítať do šatne Slovana a byť pri tom ako hráči poskytujú pozápasové rozhovory, či vidieť, kde má ktorý hráč svoje miesto. Počas ich pobytu im na pamiatku vedenie Slovana spravilo spoločné fotky. Do šatne mohli ísť iba deti, rodičia svoje ratolesti čakali v priestoroch pred šatňou, kde sa podaktorým pošťastilo stretnúť generálneho manažéra Slovenska a bývalého hráča Slovana Miroslava Šatana.

Bakošova šanca

Martina Bakoša si fanúšikovia Slovana pamätajú. Už počas hymny mu zatlieskali, ako to už býva na Slovane zvykom, keď v drese súpera nastúpi bývalý hráč Slovana.  Prvá strela na bránku smerovala na Štěpánka, jej autorom bol slovenský reprezentant Martin Bakoš. Bol to Martin, kto bol na začiatku gólovej akcie súpera, ktorú strelou z blízka zakončil Collins. Bakoš sa dostal do obrovskej príležitosti v úvode tretej časti, v samostatnom úniku stroskotal na Jakubovi Štěpánkovi. Tento moment bol zrejme kľúčový, hoci do konca zápasu ešte zostávalo veľa času.

Nedáš dostaneš

Staré a už niekoľko spomínané pravidlo nedáš dostaneš sa ukázalo aj v tomto zápase. A dokonca dvakrát. Najprv v tretej tretine sa do prečíslenie dostal Červený. Jeho pokus iba tesne minul Barulinovu bránu, hra pokračovala a ihneď z protiútoku sa Rosen nemýlil, vyrovnal na 2:2. Škoda, ak by bol býval Červený premenil, asi by bolo o zápase rozhodnuté. Počas predĺženia sa najprv strelecky presadil Colins, jeho gól bol dosiahnutý nohou, preto ho rozhodcovia správne neuznali. Minútu pred koncom hostia nepremenili prečíslenie o dvoch hráčov, na druhej strane  sa podarilo skórovať Sukeľovi.

Bačíkova bitka

V druhej tretine prišlo pri striedačke súpera k šermovačke medzi Bačíkom a Rachimullinom. Obranca Slovana sa nenechal osekávať, svojho súpera poslal cez mantinel na jeho hráčsku lavicu. Odpoveď Rachimullina prišla okamžite, po krátkej strkanici obaja putovali na trestnú lavicu. Ihneď po skončení ich trestu si Damir Rachimullin počkal na Patrika Bačíka, a strhal sa bitka s viacerými presnými a tvrdými údermi. Patrika musíme pochváliť, zachoval sa ako chlap, počínal si veľmi dobre. Aj vďaka tejto bitke Slovan zvýšil aktivitu, aby koncom tretiny za šesť sekúnd bleskovo využil presilovku Buc. Jeho gól ešte musel odobriť videorozhodca. Ten napokon po predošlých góloch, ktoré Slovanu v minulých zápasoch neboli uznané, gól uznal. Dávid Buc si tak otvoril strelecký účet v sezóne.

Sedem streleckých pokusov

Tréner belasých si na pozápasovej tlačovej konferencii pochvaľoval hru v presilovkách i oslabeniach. Jeho mužstva dalo oba góly v početnej výhode, rovnako dobre zahralo aj v oslabení, kde neinkasovalo. Čo sa napokon prejavilo aj na konečnom výsledku. Na 1:1 vyrovnával Sukeľ, celá táto presilovka sa niesla v tlaku Slovana. Jeho pokus Barulin neudržal a po krkolomnom pokuse puk zachytiť sa len smutne pozeral na svojich spoluhráčov. Matúš patril medzi najlepších hráčov zápasu, bol strelecky aktívny, keď bránu súpera ohrozil až sedemkrát. Jeho víťazný gól prišiel v predĺžení, 36 sekúnd  pred koncom na trikrát prepasíroval puk za bránkovú čiaru. Bol to jeho 10. gól v sezóne.