Avtomobilist Yekaterinburg vs. HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0 ,1:1,0:2)

Góly a asistencie : 26´Netík (Hudáček)PP, 40´Lazarev (Viklund, Petružálek)PP, 56´Bartovič (Murley, Tičar), 60´Surový (Netík, Hudáček)

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Viklund, Lepistö (A), Megalinsky, Metliuk, Triamkin, Antonov, Žuravľov, Voropajev – Simakov (C), Lazarev, Petružálek – Golyšev, Krysanov, Bumagin – Jefimov, Jemelejev (A), Lapenkov – Komarov, Garejev, Lewandowski

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, White, Jeglič

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodca: Karabanov, Kulakov – Koršak, Černyšov

Diváci: 2.500

Zápas v staručkej Uralets Aréne začal aktívnejšie Slovan, ktorý Barankovou strelou ohrozil Kovářa. Domáci sa pokúšali vytvoriť si mierny tlak, ale belasí dobre vykrývali svoj priestor pred Backlundom. Náš štvrtý útok si vytvoril slušnú šancu, do ktorej sa dostal Ölvecký, ale až po Hudáčkovej akcií mal veľmi blízko k úvodnému gólu Surový, ktorý stroskotal na Kovářovi, aj vďaka faulu na jeho osobu. Slovan si vo svojej prvej presilovke vytvoril tlak, ale domáci sa ubránili. Slovan však mal aj po presilovke dobré šance otvoriť skóre, brankár Kovář držal svoj tím nad vodou. V krátkom časovom úseku sa vylučovalo na oboch stranách, hra pokračovala 4 vs 4 . Prísny meter rozhodcov nastolený v tejto sezóne dal Slovanu možnosť hrať výhodnú presilovku 4 vs 3, ktorú belasí nedokázali využiť. Laco Nagy nedokázal prekonať Kovářa v bránke domácich. Domáci navyše v oslabení nebezpečne ohrozili Backlundovu bránu. Napriek tomu hral Slovan dobre, jeho aktivitu zastavil zbytočným faulom Mihalik. V oslabení dobre zapracoval Milan Bartovič, ktorý sa dostal do brejku, jeho strela skončila v Kovářovej lapačke. Slovan sa bez problémov ubránil a treba povedať, že v prvej tretine bol lepším tímom, vypracoval si viac gólových príležitostí, o čom hovorí aj pomer striel (11-5).

Hneď v úvode druhej časti, sa belasí dostali do super šance, ale Laco Nagy s Michalom Vondrkom nedokázali prekonať výborného Kovářa. Vzápätí ohrozil domácu svätyňu Ölvecký, ale skóre sa nemenilo. Slovan ovládol úvod druhej časti, za čo si vynútil Netík faul a vybojoval ďalšiu presilovku pre Slovan. A bol to práve Tomáš Netík, ktorý v početnej výhode o jedného hráča otvoril skóre zápasu 1:O! Domáci znervózneli vyprodukovali ďalší faul, čím ponúkli belasým presilovú hru, ktorá Slovanu vôbec nevyšla. Hneď po skončení presilovky putoval na trestnú lavicu Ivan Baranka, Slovan sa ubránil oslabeniu, v ktorom závere predviedol Backlund super zákrok. Následne sa dlhé minúty hralo prevažne v strednom pásme bez vážnejších šancí. Do jednej sa dostal Nagy, ktorého zastavila obrana domácich faulom. Slovan dostal možnosť v presilovke zvýšiť na 2:0, ale Barankovu a Nagyovu strelu s prehľadom Kovář kryl, čím držal domácich v hre. V 37. minúte Jegličova tečovaná strela trafila jedného z hlavných rozhodcov do tváre, pre ktorého sa zápas predčasne skončil. V závere tretiny putoval na trestnú lavicu opäť Baranka, ktorý ponúkol v 39. minúte presilovku pre Yekaterinburg, ktorý gólom do šatne vyrovnal na 1:1.

Avtomobilist vstúpil do záverečnej tretiny nabudený vyrovnávajúcim gólom zo záveru druhej tretiny. Sigaletovu zlú rozohrávku, ale domáci nepotrestali vedúcim gólom. Vzápätí Brejčák zbytočne fauloval a poslal Slovan do oslabenia, v ktorom však Backlund nemusel zasahovať. Napriek tomu sa Slovan prvých sedem minút musel brániť narastajúcemu tlaku Yekaterinburgu, ktorý vyvrcholil Sersenovým faulom. Domáci sa okamžite dostali do tretiny, Lepistoeho strelu musel likvidovať Backlund. Na druhej strane sa do brejku dostával Slovan, ale boli to domáci, ktorí po zaváhaní Mihalika, mohli zvýšiť. Švédsky brankár Backlund, ale predviedol spoľahlivý zákrok a podržal Slovan. Ako blesk z jasného neba prišiel Bartovičov výpad, ktorý trafil do šibenice Kovářovej brány 2:1 pre Slovan! Tento gól domácich zaskočil, ich hra nebola tak priamočiara ako v prvej časti záverečnej tretiny. V závere zápasu dostal Slovan možnosť hrať presilovku a definitívne rozhodnúť o osude toho to zaujímavého stretnutia. Belasí odohrali v útočnom pásme takmer celú časť presilovky, ale gól sa im nepodarilo dať. Yekaterinburg v závere odvolal Kovářa, čím Surový poistil tretím gólom výhru belasých.

Slovan si pripísal ďalšie dôležité body!

Ohlasy hráčov na dnešnú výhru :
Tomáš Starosta: „Dôležité je, že sme opäť vyhrali a získali tri body, ale nerodilo sa to dnes ľahko. Takmer dve tretiny sme vyhrávali, ale na konci druhej časti hry prišla v oslabení menšia chybička a pár sekúnd pred koncom sme inkasovali. V tretej tretine sme využili prečíslenie a Milan Bartovič to nádherne trafil na 2:1, no a tretí gól bol do prázdnej bránky pri súperovej power play, takže spokojnosť. Aj dnes sa ukázalo, že každý zápas je úplne iný. Teší nás, že máme zatiaľ plný počet bodov, ale je to stále len začiatok sezóny. Čakajú nás ďalšie ťažké zápasy, na ktoré sa musíme dobre pripraviť. Pochopiteľne, ak by sa nám podarilo túto šnúru ešte natiahnuť, budeme len radi.“

Milan Bartovič: „Dnes to bol zodpovedný a sústredený výkon po celých 60 minút. Nedovolili sme Jekaterinburgu ísť do veľa šancí, zatiaľ čo nám sa napokon podarilo streliť tri góly, čo stačilo na plný bodový zisk. Ja som očakával ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Jekaterinburg je pracovitý tím, proti ktorému sa vždy ťažko hrá. Som rád, že sme opäť využili jednu z presiloviek a dotiahli zápas do víťazného konca. Pri góle som za sebou cítil súperovho hráča, išli sme s Rokom (Tičarom – pozn.) dvaja na jedného, všimol som si však u brankára pootvorený priestor, preto som volil strelu a padlo to tam.“

Tomáš Surový: „Do zápasu sme vstúpili dobre, vypracovali sme si dosť šancí, z ktorých sme jednu aj premenili. Ale najdôležitejšie bolo, že sme až na tú jednu chybičku počas ich presilovky hrali veľmi zodpovedne v obrane a tiež Backy chytal opäť výborne, čo boli hlavné dôvody, prečo sme dnes vyhrali. Samozrejme, mať šesť bodov z tripu je výborné, ale pred sebou máme ešte jeden zápas v Kazani, zajtra si trochu ´odfúkneme´ a pokúsime sa aj z tretieho zápasu nejaké body vydolovať.“

Matt Murley: „V úvodnej tretine mali obe mužstvá niekoľko veľmi dobrých príležitostí na skórovanie. V prostrednej časti sme strelili dôležitý gól v presilovke. Bohužiaľ, im sa rovnakým spôsobom podarilo v samom závere vyrovnať. Myslím, že v záverečnej časti sme ukázali svoj charakter, dokázali sa vrátiť do zápasu a trpezlivo sme si počkali na rozhodujúcu šancu. Ak z ktoréhokoľvek zápasu na tripe dokážete získať tri body, je to pôsobivé. A dvojnásobne to platí, ak ide o mužstvá, ktoré boli vlani úspešné a hrali play off. Máme pred sebou na tomto tripe ešte jeden zápas a rozhodne aj v ňom chceme byť úspešní.“

Zdroj na ohlasy :hcslovan.sk

2 thoughts on “Avtomobilist Yekaterinburg vs. HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0 ,1:1,0:2)