Belasá kvapka krvi

Uplynulý týždeň mala  Národná transfúzna služba SR v bratislavskom Ružinove vzácnu náštevu. K humánnemu kroku sa podujali hokejbalisti HBT Slovan Bratislava, ktorí sa rozhodli pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Celosvetovo je za jeden rok pacientom podaných viac ako 26,5 milióna jednotiek krvných zložiek, slovanisti sa tak pridali k tým, ktorých krv pomôže k uzdraveniu mnohých pacientov.

Pre rôzne dôvody na výzvu, ktorú zorganizoval hokejbalový klub, zareagovalo iba päť hráčov, no kapitán Ján Rzavský verí, že nabudúce sa pridajú aj ostatní členovia tímu. Ďalší humánny počin tímu by mal prísť na rad začiatkom septembra. „V nemocnici nám boli veľmi vďační a vyslovili radosť nadšenie s tým, že sa športovci priamo angažujú aj takýmto sôsobom. Verím, že nabudúce nás bude ešte viac, a že darujeme podstatne viac najvzácnejšej tekutiny,“ uviedol kapitán tímu HBT Slovan Bratislava.

Samozrejme my rovnako vyslovujeme piatim statočným veľké uznanie a hoci naša krv je belasá, netreba zabúdať ani na tých, ktorí našu pomoc potrebujú. Z klubu HBT Slovan sa akcie zúčastnili Ján Rzavský, Patrik Divald, Michal Guba, Filip Stopiak a Katarína Chlpáňová.

 

Pridaj komentár