Víťazný jarný štart hokejbalistov

HBT Slovan Bratislava – Apollo Ružinov 6:4 (4:3,1:1,1:0)

Góly: 5. Kozák (Kovalík), 9. Runák (Rzavský), 11. Hromek (Hrabárik), 12. Velčický (Müller), 29. Velčický (Kovalík), 35. Hromek (Buranovský) – 3. Mrva (Benkovský), 5. Mrva (Benkovský), 8. Mrva (Lekír), 18. Mrva (Benkovský)

Rozhodovali: Slezák – Vároš. Vylúčení: 3:2, navyše Müller 5 + DKZ a Furek /obaja Slovan/ 10 min. OT.

HBT: Androvič – Müller, Stopiak, Gorek, Furek, Hromek, Runák, Velčický, Hrabárik, Buranovský, Kozák, Rzavský, Kovalík, Lovaš, Post.

Úvodný zápas jarnej časti nezačal pre belasých ideálne. Už po piatich minútach prehrávali 0:2, keď súperovi doslova darovali oba góly. Potom prišla rýchla odpoveď Kozáka, no nasledovala ďalšia hrúbka v obrane a opäť to bolo o dva góly v neprospech HBT. Slovan však zdvihol hlavu a v bláznivej prevej tretine dokonal úplný obrat po góloch Runáka, Hromeka a Velčického.

V druhej tretine padli góly na oboch stranách, najskôr Ružinovčania opäť vyrovnali, Velčický však gólom do šatne naklonil misky váh na stranu HBT.

V tretej tretine sa už prejavila prevaha hráčov v bielych dresoch, tí svojho súpera nejedenkrát zatlačili do ich vlastného obranného pásma, z tejto prevahy však rezultoval iba jeden gól z hokejky Hromeka. Pozitívnom v zápase bola nezlomnosť tímu a dobrá hra od polovice zápasu, negatívom disciplína. Slovan sa musel ubrániť trom dvojminútovým oslabeniam a jednému päťminútovému.