Belasá opäť na výslní, nové dresy vyvolali množstvo pozitívnych ohlasov

Hokejisti Slovana budú v novej sezóne obliekať v domácich zápasoch nové dresy. Dominuje na nich belasá farba, po tejto kombinácii volali fanúšikovia už niekoľko sezón.

Autorom návrhu je 26-ročný Marek Oravec, pravidelný držiteľ permanentky, ktorý na zápasy Slovana chodí už niekoľko dlhých rokov. „Prvú permu som mal v sezóne 2008/2009, teraz je to jedenásta sezóna. Predtým som chodil na lístky ako malý chlapec s mamou. Pamätám sa na prvý zápas na Slovane, hrali sme doma so Zvolenom, nepamätám si presný rok, ale myslím, že to bol 2000. Po dvoch tretinách sme prehrávali 0:3 alebo 1:3, ale v tretej sme otočili na konečných 4:3,“ spomína Marek.

Nový dizajn je vskutku nádherný a čo je najpozitívnejšie, stojí za ním verný fanúšik. „My sme pred sezónou oslovili niekoľkých fanúšikov, o ktorých sme vedeli, že sa zaoberajú dizajnom. Vybrali sme okamžite,“ povedal pre náš web Milan Vajda, marketingový riaditeľ Slovana a dodal: „Marekov návrh sa nám okamžite zapáčil, bol suverénne najvydarenejší zo všetkých.“

Dresy sa medzi fanúšikmi podľa prvých reakcií tešia veľkej obľube. Ich navrhovateľ sa inšpiroval históriou klubu a taktiež aj zámorskou NHL: „Idea s dresmi bola v zásade taká, že keď sa pozriete na dresy tímov NHL, tak všetky majú svoju zabehnutú identitu ktorá sa viac menej nemení. Ak teda vidíte dres Toronta, Detroitu, Bostonu, Rangers, Montrealu, tak hneď viete, že ide o dres daného klubu aj keby vám niekto zakryl logo. Pritom kamarát mal raz skvelú pointu – paradoxne Slovan je starší klub než mnohé tradičné NHL kluby (Slovan 1921, Boston 1924, Detroit 1926), ale ľudia si to neuvedomujú a aj tie dresy sa menia celkom výrazne. Preto som nazrel do minulosti na staré dresy ku ktorým som našiel fotky a snažil som sa vytvoriť dres, ktorý bude nadväzovať na minulosť,“ vysvetlil Marek.

Nové dresy prešli okrem farby aj inými úpravami. Majú iný strih ako vlaňajšie. Je príjemnejší pre hráčov, túto nepatrnú zmenu isto pocítia. Je modernejší, podobný majú aj hráči v NHL. „Túto zmenu si divák voľným okom nevšimne, ale hráči hádam budú spokojní,“ dodal Vajda. Okrem belasej farby na dresoch budú mať hráči aj belasé štucne. „Ak nebudeme mať v klube silnú opozíciu, plánujeme tieto dresy podržať v domácich zápasoch ešte niekoľko sezón.“

Nová rovnošata zarezonovala aj u hráčov, kapitán Michal Sersen nám v ňom aj zapózoval: „Belasá farba vždy patrila k Slovanu. Ja som si pôvodne myslel, že to je naša tretia sada, ale potom som sa dozvedel, že v nich budeme hrať domáce zápasy. Ja sa z toho teším.“

Dá sa očakávať, že fanshop bude musieť vyrobiť množstvo replík aj do predaja, pretože sa medzi fanúšikmi tešia veľkej obľube, hoci hráči sa v nich ešte nepredstavili. My sme dali slovo aj príslušníčke nežného pohlavia Saške, ktorá mala počas prípravného zápasu s Mladou Boleslavou oblečený na sebe práve dres v belasej farbe, v ktorých hral Slovan ešte počas pôsobenia v najvyššej slovenskej súťaži. „Určite si nový dres kúpim, je krásny. Ja sa osobne teším, že budeme hrať v belasej. Je to krásna farba a patrí k Slovanu. Viem aj z môjho okolia, že s nimi vládne spokojnosť a každému sa páčia. Ak k nám príde súper a my vyhráme napríklad 5:0, tak potom môžeme s pokojným svedomím povedať, že ho prevalcoval belasý valec. Teraz to bude dávať význam nie?,“ usmiala sa sympatická blondínka.

Slovanisti sa v nich predstavia už v prvom zápase sezóny na domácom ľade 9. septembra proti Lokomotivu Jaroslavľ.

3 thoughts on “Belasá opäť na výslní, nové dresy vyvolali množstvo pozitívnych ohlasov

 • 31. augusta 2018 at 22:35
  Permalink

  Tieto nové belasé dresy nemajú absolútne chybu! Konečne nahradia tmavomodrú sadu dresov! A navrhujem, aby mal Slovan aj tretiu sadu dresov – červenú farbu! Vo federálnej lige hral Slovan v bielych dresoch, belasých a hrával aj v červených!
  Červená sada by mala byť niečo podobné ako má Washington Capitals, t.j. červené dresy a štucne, k tomu tmavomodré nohavice a prilby. Na červených dresoch nie logo ale nápis slovan – tak ako kedysi! Aj Washington má nápis Capitals, tak si predstavte takúto 3.sadu dresov a s nápisom slovan. Myslím,že by to bolo super!

 • 31. augusta 2018 at 22:47
  Permalink

  Biele dresy s logom, belasé dresy tiež s logom no a červené dresy s tmavomodrým nápisom slovan. /viď. dresy Capitals/.
  Hodilo by sa to, a veď Washington je hlavné mesto USA a Bratislava je hlavné mesto Slovenska, tak treba ísť do toho!

 • 6. septembra 2018 at 9:43
  Permalink

  Na bielych dresoch by mali byť červené čísla – aj na rukávoch aj na chrbte a menovky tiež červené! Tak ako to je na dresoch Washington Capitals.

Pridaj komentár