Belasé blízko k finále

BK Slovan B – BAM Poprad  81:62 (23:22, 24:15, 21:17, 13:8)

Belasé si z Popradu priviezli jednu výhru. Na domácej palubovke mali možnosť v sérii hranej na štyri zápasy získať postupový mečbal. Úvod zápasu vyšiel Slovanistkám na výbornú. V druhej minúte viedli 7:0, zdalo sa, že zápas budú mať vo vlastných rukách. V tretej minúte mali oba celky na svojom konte po tri fauly. Od prvej minúty dominovali útoky nad obranami, Slovan však svoj náskok v piatej minúte stratil. Poprad sa dostal do dvojbodového vedenia 15:13. Popradčanky boli úspešné z poza trojkového oblúku. V 9. minúte prehrával Slovan 19:22, aby v záverečných sekundách prvej štvrtiny skóre otočil vo svoj prospech na 23:22.

V druhej časti sa belasé presadili až v 12. minúte. Kapitánka tímu Marcová svojou trojkou poslala Slovan do vedenia 26:24.  Diváci sledovali vyrovnaný zápas, v ktorom sa útoky striedali na oboch stranách. V 14.minúte sa po úspešnej trojke zranila Slezáriková, ktorá sa ale po pár minútach sa na palubovku vrátila. Zápas sa lámal v 18.minúte, kde Slovan prehrával o bod – 36:37. Šnúrou 11 bodov sa dostali belasé do polčasového trháku 47:37.

Po polčase belasé navyšovali svoj náskok. Ťažili z nepresnej streľby Popradčaniek, trestali každú chybu súpera. V 24. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 58:42. O pár minút viedol Slovan o dvadsať bodov 65:45! Zápas sa musel divákom páčiť, na svoje si prišli po pekných akciách Lenky Slezárikovej, ktorá aj napriek menšiemu zraneniu bavila fanúšikov. Záver tretej časti Slovan vypustil, súper skorigoval na 68:54.

Tempo zápasu v poslednej štvrtine upadlo. Slovanu sa nedarilo v koncovke, svoje body pridával výlučne z trestných hodov. Prvé body z hry zaznamenala Marcová v 38. minúte zápasu, keď navýšila skóre stretnutia na 81:61. Slovan napriek tomu zápas kontroloval. Po víťazstve 81:62 získali belasé postupový mečbal do finále. Ak by aj druhý domáci zápas prehrali, v prospech belasých hovorí lepšie skóre. Štvrtý zápas je na programe v nedeľu o 11.00.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola Lenka Slezáriková, ktorá zaznamenala 31 bodov.

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočević – tréner BK Slovan B:

„Gratulujem svojím hráčkam k víťazstvu. Začali sme veľmi dobre, potom prišli problémy v obrane. Nebránili sme ani individuálne ani tímovo, čoho výsledkom bolo 37 bodov na strane súpera v prvom polčase. Druhý polčas sme zlepšili obranu, súperovi sme dovolili iba 25 bodov. V útoku to bolo celkom dobré. V nedeľu musíme hrať na sto percent, chceme postúpiť do finále.“

Nikola Turzáková – hráčka BK Slovan B :

V Poprade sme odohrali veľmi ťažké zápasy. Počas týždňa sme sa svedomito pripravovali na tento zápase.  Aj keď nám úvod stretnutia vyšiel, viedli sme 9:2, Poprad sa do zápasu vrátil, otočil skóre vo svoj prospech. Som rada, že nás podržali rodičia a publikom, zabojovali sme, využili domáce prostredie a zápas napokon vyhrali.“