Belasé začali jar víťazne (VIDEO)

Počas uplynulého víkendu sa tohtoročné futbalové dianie začalo už aj v ligových súťažiach nežného pohlavia. Ženy Slovana Bratislava odštartovali jarnú časť sezóny zápasom proti rovnakému súperovi, s akým jesennú polovicu uzatvárali. Kým v novembri doma nad Trenčianskymi Teplicami zvíťazili vysoko 7:0, teraz bol súboj na štadióne nosiacom rovnaké meno ako slávna brazílska Maracana vyrovnanejší. Tepličanky nastúpili s výrazne defenzívnou taktikou. Slovanistkám sa ju spočiatku nedarilo prelomiť a prvý polčas sa tak skončil bez gólov. V druhom dejstve sa výkon belasých o poznanie zlepšil a odpor súperiek čoskoro zlomili dvoma gólmi. Najprv sa v 53. minúte presne mierenou „šibalskou“ strelou z diaľky presadila kapitánka Alexandra Hollá a o päť minút neskôr poslala odrazenú loptu nádherným volejom do brány Terézia Kulová. Druhá menovaná je pritom odchovankyňou práve Trenčianskych Teplíc, ktorá do Slovana prestúpila v lete a toto bol pre ňu prvý zápas na Maracane v zostave iného než domáceho tímu. Ženy Slovana následne už úplne ovládli dianie na ihrisku a vypracovali si ešte viacero ďalších výborných príležitostí na skórovanie, avšak bez gólového efektu. V dvoch prípadoch Tepliciam pomohla i konštrukcia brány, pričom za pozornosť stojí najmä žŕdka po ukážkovej hlavičke stopérky Barbary Juríkovej. Slovan tak v lige i pohári neinkasoval gól už v desiatich dueloch po sebe. Najbližší súboj ho čaká už v stredu 29. marca, keď si v prvom semifinálovom zápase Slovenského pohára žien zmeria na ihrisku Akadémie ŠK Slovan Bratislava v Prievoze sily so Šaľou.

Rovnakým výsledkom ako ženy (2:0) uspeli aj slovanistické juniorky, ktoré o svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v úvodných šestnástich minútach stretnutia. Ako prvá skórovala hlavičkou po rohovom kole Katarína Niňajová a následne strelou po úniku rozvlnila sieť Viktória Ščasnárová.