Belasé žiačky opäť s majstrovským titulom

Ďalšiu majstrovskú trofej pre klub ŠK Slovan Bratislava získali v tejto sezóne belasé žiačky. Na trojdňovom finálovom turnaji o majstra SR sa v Liptovskom Mikuláši stretli traja víťazi jednotlivých regionálnych súťaží zo západného, stredného a východného Slovenska – Slovan Bratislava, Banská Bystrica a Tatran Prešov. Hralo sa systémom každý s každým, jeden tím teda nastúpil na dva 70-minútové zápasy (zaužívaný hrací čas v tejto vekovej kategórii). Belasé dievčatá ovládli západoslovenskú ligu s 18 výhrami a troma prehrami. Počas prvého dňa finálového turnaja mali voľno, v druhý deň si poradili s Banskou Bystricou 3:1. V záverečný deň sa postavili proti Prešovu a vzhľadom na predchádzajúce výsledky to bol priamy súboj o titul, pričom slovanistky v ňom potrebovali zvíťaziť (Prešov si predtým poradil s Banskou Bystricou 7:2 a v prípade rovnosti bodov by mal lepšie skóre). I keď Bratislavčanky počas celého zápasu, ktorý sa hral v úmornom teple, herne dominovali, tak ešte v 63. minúte vyhrávali iba 1:0. Odpor súperiek definitívne zlomili až v posledných ôsmich minútach duelu, počas ktorých strelili postupne tri góly a napokon triumfovali výsledkom 4:0. Pre žiačky Slovana Bratislava to bol už šiesty titul majsteriek Slovenska za posledných sedem sezón. Slovanistky si okrem majstrovskej trofeje odniesli aj dve individuálne ocenenia. Ešte len 11-ročná Zuzana Glézlová sa stala najlepšou brankárkou turnaja a 12-ročná Dominika Tranžíková zase prevzala cenu pre najlepšiu strelkyňu celej sezóny v I. lige západ.

ZDENKO ISKRA, tréner Slovana Bratislava: „Keďže na finálovom turnaji sa stretli traja víťaza regionálnych líg, tak súperi boli pre nás neznámou. Vedeli sme síce o individuálnych kvalitách niektorých hráčok, avšak odhadovať celkovú silu družstiev by bolo príliš trúfalé. Pred turnajom sme absolvovali špeciálnu dvojtýždňovú prípravu, počas ktorej hráčky získali prehľad o spôsobe, akým sa budeme na prezentovať a zároveň si vyskúšali viaceré možnosti, ako reagovať na herný prejav súperov. V oboch zápasoch sme protivníkov predčili takticky a zároveň kolektívnou hrou. V horúcom počasí to nemalo žiadne družstvo jednoduché, no hráčky siahli na dno svojich síl. Podali sme obetavé a tímové výkony, ktoré nám v konečnom zúčtovaní priniesli vytúžený úspech v podobe titulu majsteriek Slovenska.“

VÝSLEDKY TURNAJA

1. FC TATRAN PREŠOV – MFK BANSKÁ BYSTRICA 7:2 (4:0)

Góly: 8. a 25. Vašáková, 9. M. Ivanová, 19. Hadbavá, 50. Bučková, 52. Servátková, 64. Jusková – 54. Mazúchová, 70. Tyčiaková.

MFK BANSKÁ BYSTRICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA       1:3 (0:2)

Góly: 69. Mazúchová – 11. Tranžíková, 12. a 58. Hrdličková.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – 1. FC TATRAN PREŠOV     4:0 (1:0)

Góly: 21. a 63. Maková, 65. Hrdličková, 66. Gondová.