Pokúsime sa dať o gól viac než súper

ŠK Slovan čaká vo svojom piatom vystúpení v skupine F Európskej konferenčnej ligy UEFA grécky vicemajstra PAOK FC. Zápas, v ktorom ide obom tímom o všetko sa na Tehelnom poli odohrá bez divákov. Výkop je naplánovaný vo štvrtok o 18:45. Priamy prenos vysielal RTVS na Dvojke

Belasí v stredu podvečer absolvovali na Tehelnom poli oficiálnu tlačovú konferenciu, a následne v mrazivom počasí predzápasový tréning na Pasienkoch.

„Vždy, keď je nádej na dobrý výsledok alebo postup zo skupiny, tak sú očakávania veľké. Potom aj radosť je veľká, alebo sklamanie je veľké. Myslím si, že už som dosť skúsený tréner, aby som s týmto vedel žiť, a viem, čo môžem očakávať od svojho tímu, a taktiež od súpera. Dáme do toho všetko, či to bude stačiť, vám teraz nepoviem. Favoritom je PAOK so skúsenejšími hráčmi, ale aj naši hráči vedia hrať v Európe a verím im, že môžeme prekvapiť. Bol by som rád, ak by prekvapili aj mňa ešte lepším výkonom. Môžeme byť úspešní cez emóciu, a vtedy, keď dáme do hry kvalitu a dokážeme prekonať aj samých seba, najmä fyzicky,“ povedal na tréner Vladimír Weiss st., ktorý na tlačovej konferencii nemal o zostave úplne jasno. Fanúšikom a verejnosti musel oznámiť aj jednu smutnú správu. „Nebude hrať Jaba Kankava. Zomrela mu milovaná mama, vo štvrtok má pohreb, musel odcestovať do Gruzínska. Je to pre nás veľká strata v strede poľa a musíme to premyslieť tak, aby sme jeho silový spôsob boja a veľa čiernej roboty, ktorú pre tím fantasticky odvádza, aspoň čiastočne nahradili. Variantmi sú Joeri de Kamps a Ibrahim Rabiu, typologicky iní futbalisti. Aj Joeri však mal problémy, uvidíme, či bude k dispozícii. Pri ostatných viac-menej viem, kto pôjde hrať, ale v strede poľa mám otáznik.“

Situácia v F-skupine je nasledovná – FC Kodaň má 9 bodov a v rovnakom čase hrá svoj duel na Gibraltári. Ak potvrdí úlohu favorita, zabezpečí si postup. Slovan a PAOK získali zhodne po 7 bodov, v náš prospech hovorí o gól lepšie skóre (+3, kým PAOK má +2). Štvrtý Lincoln bez bodu je už mimo hry. Keďže na konci pri rovnosti bodov rozhodujú vzájomné zápasy, a v tom prvom sme s PAOK remizovali 1:1, nie je ťažké si domyslieť, o čo sa vo štvrtok večer hrá.

„Potrebujeme mať emóciu, musíme byť dobre takticky a fyzicky pripravení. Nerád hovorím o športovom šťastí, ale niekedy je naozaj potrebné. Na jar hrala v pohári len Artmedia pred necelými 16 rokmi, čiže ak by sa nám to podarilo, bol by to ďalší mikroúspech slovenského futbalu. V Solúne sme ukázali, že pri dobrej disciplíne môžeme dosiahnuť dobrý výsledok, a v ten verím aj zajtra. Pri disciplíne, kvalite a 130-percentnom výkone môžeme prekvapiť, môžeme zvíťaziť,“ vyhlásil tréner belasých.

Práve prvý duel s PAOK v skupine, ktorý sa skončil remízou 1:1, môže byť pre nás inšpiráciou. Na horúcej pôde sme vtedy mali bližšie k víťazstvu. „Musíme byť veľmi pozorní v obrane a zároveň musíme útočiť, byť nebezpeční. Budú fázy, keď sa budeme brániť v dobrom bloku, a budeme musieť brániť všetci, čiže aj hráči, ktorým to nevonia. Pokúsime sa dať o gól viac než súper,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

foto: skslovan.com

Pridaj komentár