Belasí stratili dobre rozohraný zápas

Víťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Góly:  29. Mozík (Švec-Rogovoj), 30. Dvurečenskij (Vyglazov, Gimajev),  59. Švec-Rogovoj (Horák, Rendulić), 60. Horák (S. Romanov, Makejev)  – 5. A. Šťastný (Skalický), 19. Genoway (Réway), 43. Sersen (Sádecký)

Viťaz Podoľsk: Samonov – Mozík, Golovkov, Epišin, Katičev, Voronkov, Romanov, Kožemiakin, Gimajev – Afinogenov, Nikulin, Makejev – Rendulič, Horák, Pankov, – Lazarev, Siomin, Kopejkin – Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vvglazov

HC Slovan Bratislava:
Štepánek – Meszároš, Sersen, Černý, Després, Švarný  Bačík, Hedera – Garbutt, Boychuk, Sloboda – Genoway, Viedenský, Réway – Šťastný, Skalický, Lamper – Šerbatov, Sádecký, Hecl

Rozhodovali: Cyplakov, Sergejev – Sazonov, Goľak. Vylúčenia 3:7 navyše Afinogenov 2+10, Epišin a Réway 5 minút za bitku, Presilovky 1:0 Oslabenia 0:1

Slovanu vyšiel vstup do zápasu, hoci v úvode hral v oslabení, počas neho unikla dvojica Skalický – Šťastný, druhý menovaný otvoril skóre. V polovici tretiny nebezpečne strielal Sloboda. V  jej závere neuspel Mozík, na druhej strane Réwayovu prihrávku do brány upratal Genoway, na tri nula mohol zvýšiť Hedera, v ideálnej príležitosti neuspel.

Slovan v polovici druhej tretiny ubránil oslabenie, krátko po Boychukovom návrate sa presadil Mozík. Už o pár sekúnd vyrovnal Dvurečenskij. Domáci boli vo zvyšku tejto časti aktívnejší,  v presilovke  pridali tretí gól, otočili tak stav zápasu. V závere tretiny zaujala bitka medzi Réwayom a Epišinom.

Belasí dokázali ubrániť krátku presilovku domácich, aby Sersen po dobrej aktivite od Sádeckého a Hecla vyrovnal. Víťazstvo na svoju stranu chceli strhnúť oba celky.  Minútu pred koncom sa s gólu tešili domáci, ktorý video rozhodca odobril. Do prázdnej brány stanovil na konečných 5:3 Horák.