Katom Slovana trojgólový Petersson

HC Soči – HC Slovan Bratislava 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Góly: 30. Denis Kazionov, 32. Petersson (Maxwell), 34. Petersson (Maxwell), 38. Skačkov (Maxwell, Anisin), 53. Petersson (Maxwell, Wilson)  – 9. Nagy (Barker, Sersen), 55. Skalický (Sersen, Kašpar)

HC Soči: Barulin (Šikin) – Semionov, Jalasvaara, Wilson, Pajgin, Glazkov, Mamašev, Malevič – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Skačkov, Maxwell, Petersson – Ščegolkov, Dmitrij Kazionov, Denis Kazionov – Morozov, Jakupov, Anisin

HC Slovan: Garnett (Pavlas) – Barker, Sersen , Starosta, Švarný, Bačík, Rosandič – Tvrdoň, Kašpar, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Šiška, Bartovič – Miklík, Lušňák, Nagy

Rozhodovali: Kiseľov, Olenin – Palej, Otmachov, Vylúčenia6:5 Presilovky 2:2,  Oslabenia 1:0

Domácim v tomto zápase išlo o lepšie postavenie v tabuľke. Boli od úvodu aktívnejším mužstvom, ich aktivitu si odniesol Tomáš Starosta, ktorý inkasoval tvrdý náraz, po ktorom odišiel do šatne. V 8. minúte hral Slovan presilovku,  Barker vyslal do úniku Nagya, ktorý poslal belasých do vedenia. Slovan mohol pridať aj druhý gól, ale Nedorost po Kašparovej prihrávke Barulina neprekonal. V 15. minúte Garnett vychytal Anisima, kanadský brankár v bránke Slovana predviedol v prvej tretine viacero spoľahlivých zákrokov.

V druhej tretine dohrával Slovan presilovku, Nagy ani po ňom Kašpar početnú výhodu nevyužili. V 24. minúte zavaril Miklík Garnettovi, svoj kiks musel hasiť faulom, čím poslal svoj tím do oslabenia. To Slovan zvládol výborne, dokonca Tičar nebezpečne ohrozil Barulina. V 28. minúte mohol po Tvrdoňovej prihrávke Šťastný zvýšiť na dva nula. Ten istý hráč vzápätí po Tičarovej prihrávke stroskotal na Barulinovi.  Svojou aktivitou si Slovan vynútil presilovku, v nej inkasoval, keď Švarný nepochopiteľne zlyhal, Kazionov v polovici zápasu vyrovnal. Hneď o minútu využil Petersson presilovku. Soči otočilo vývoj zápasu, keď svoj druhý gól v zápase pridal Petterson. Efektívnu osemminútovú pasáž zakončili domáci štvrtým gólom v druhej tretine. V závere tretiny hrali belasí dlhú presilovku o dvoch hráčov.

V tretej časti Slovan dohrával presilovku, znížiť sa mu nepodarilo. Slovanisti ustáli Bačíkovo vylúčenie, po ktorom sa do sľubnej šance dostal Nedorost. Zápas stratil tempo Soči si udržiavalo svoj náskok. Ten navýšil presnou strelou Petersson.  Slovan využil jednu zo svojich  presiloviek v zápase,  v ktorej Skalický tečoval  Sersenovu strelu. Belasým sa ani tentokrát nepodarilo tohto súpera zdolať.

Ohlasy: zdroj hcslovan.sk

Miloš Říha: „Domáci dnes potrebovali vyhrať, potrebovali body viac ako my. Pozmenili sme zostavu, no do polovice zápasu sme boli lepším tímom, vydržali sme hrať to, čo sme si povedali. Soči hralo dosť agresívne, do tela, trošku sme sa zľakli, ustúpíli od našej taktiky. Ponúknuté šance sme však nepremenili, z hrubých chýb sme dostali góly a zápas tak bol po štyroch góloch rozhodnutý.“

Ladislav Nagy: „V prvej tretine sme hrali to, čo sme si povedali pred zápasom. Veľmi dobre sme bránili najmä stredné pásmo. V druhej sme od tohto spôsobu hry nepochopiteľne upustili a výsledkom boli štyri góly v krátkom slede, ktoré zápas rozhodli. Musíme si znovu sadnúť a povedať si, ako budeme hrať, lebo prvá tretina bola z našej strany výborná a napriek tomu sme z tohto štýlu hry neskôr odišli. Pravdou je, že sme hrali v dosť oklieštenej zostave, chýbalo viacero stabilných členov tímu. Tréner dal však šancu druhým. Možno v podvedomí pracovala aj snaha nezraniť sa pred play off, bolo tam dosť sekania a krosčekov z ich strany, ktoré zostali nepotrestané. Na druhej strane, presilovku o dvoch hráčov, ktorú sme mali, musíme v takomto zápase využiť.“

Pavol Skalický: „Začali sme veľmi dobre, ale potom sme akoby prestali hrať. Oni sa dostali v polovici zápasu na koňa a mali úsek, v ktorom im padol gól doslova zo všetkého, čo vystrelili. Môj gól už iba zmierňoval výsledok, tečoval som Sersovu strelu od modrej v presilovke. V prvom momente som ani nevedel, že puk bol v bránke, snažil som sa ho ešte dorážať. Určte by som bol radšej, keby sme vyhrali, hoci aj bez môjho gólu.“