Belasí v prvom jarnom kole nestačili na Nitru (FOTO)

ŠK Slovan Bratislava B –   FC Nitra 0:4 (0:1)

Góly: 35. Ivančík, 50. Urblík, 56. Gašparovič (vla.), 85. Šmehyl

ŠK Slovan Bratislava B: Valašik – Špak, Veselovský (56.Lády), Molnár (46.Gregora), Oravec (K), Čambal, Cingel, Sipľak, Čermák (80.Bučák), Gašparovič, Tichý

FC Nitra: Hipp – Kolmokov, Kostoláni (K), Petráš, Urblík, Ivančík (77.Fábry), Rakovan, Benčík, Kemlage (73.Šmehyl), Kotora, Harbuľák

Karty:  Špak,  ČK – Špak (Slovan)

V príjemnom jarnom slnečnom predpoludní sa hral v Prievoze futbal na jednu bránu. Nitra sa už v utorok na Pasienkoch proti „veľkému“ Slovanu prezentovala pomerne solídnym výkonom a hoci napokon „áčku“ podľahla 2:5, tak hanbu si hlavne za prvý polčas neurobila. Proti nášmu „béčku“ v nedeľu absolútne dominovala. Domáci si za celý zápas nevytvorili čistú šancu a brankár hostí Hipp sa v pohode mohol hádam aj opaľovať. Nitrania boli lepší, kombinačnejší od úvodného hvizdu, ale spočiatku si ani oni čisté šance nevytvárali. V 36. minúte im však vyšiel rýchly brejk, ktorý zakončil Ivančík – :0:1. Možno ešte dôležitejší moment sa odohral o sedem minút neskôr – po druhej žltej karte bol vylúčený domáci Špak. Slovanisti odvtedy už rezignovali na akúkoľvek snahu o ofenzívu a práve naopak Nitrania získali na istote a presnými kombináciami po prestávke rozleptávali defenzívu mladých Slovanistov. Hneď po zmene sa utešenou (ale niekým z domácich) tečovanou strelou presadil Urblík – 0:2. Za ďalších päť minút bolo už definitívne po zápase – ukážkového vlastenca si zavesil domáci Gašparovič – 0:3. A to brankár Valašik ďalšiu nepríjemnú strelu len s námahou vytlačil na roh. Ďalšia šanca Nitranov skončila len na tyčke. Skóre zápasu uzavrel hosťujúci Šmehýl, ktorý sa presadil zblízka po skrumáži – 0:4. Niekoľko príležitostí jasne lepších hráčov Nitry skončilo ešte nevyužitých. Trénerovi Peckovi sa tak premiéra na lavičke nášho „béčka“ nevydarila. Slovan je v tabuľke na 8. priečke so ziskom 26 bodov, keď sa najmä v ofenzíve výrazne trápi. Menej gólov strelil len posledný tím súťaže Nové Mesto nad Váhom, ktoré sa však v tomto kole postaralo o prvotriednu senzáciu, keď na svojej pôde zdolalo lídra zo Skalice 1:0. V 20. kole sa Slovan predstaví v Seredi a ak sa chce prešmyknúť do prvej šestky, tak potrebuje bodovať naplno. V posledných dvoch kolách potom čakajú na Bratislavčanov súperi z prvej trojky: najprv privítajú žilinské béčko (v nedeľu 22.3. o 10:30), potom cestujú do Skalice.

Foto/Autor článku: Adam Lamačka

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“135″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan b nitra“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]